Mikrofilizler yetişiyor

0
113

Karesi Şehit Mesut Yağan Anaokulu Öğretmenlerinden Mine Baygönül’ün kuruculuğunu yaptığı Türkiye-Polonya ortaklı eTwinning projesi tamamlandı. Şehit Mesut Yağan Anaokulu Müdürü Fatma Altınsoy ve Okul Öncesi Öğretmeni Gizem Özdemir’in de yer aldığı projeye 10 Türkiye-2 Polonya ortağı destek verdi.

“TÜKETEN DEĞİL, ÜRETEN NESİLLER” 

Öğretmenler ‘Mikrofilizler Yetişiyor’ projesi ile mikrofiliz bahçeleri oluşturmayı hedefleyerek, öğrencilere bitkilerin yetiştirilmesi için doğaya katkının uygulamalı olarak öğretilmesini amaçladı. Öğrenciler bakım ve sulamasıyla yetiştirdikleri ürünleri, mikrofiliz manavım etkinliği ile sergileyerek projeyi tamamladı.

‘Mikrofilizler Yetişiyor’ projesi kurucu okullarından Şehit Mesut Yağan Anaokulu Müdürü Fatma Altınsoy, “Proje çocukların bitki ve toprakla buluşmasına vesile olarak, yaparak yaşayarak hayatın içinde öğrenme fırsatı sunuyor. Bunu yaparken eğitimciler olarak eğitimi eğlenceli kılmayı hedefledik. İşbirliği içerisinde yürüttüğümüz projemizi başarıyla tamamlamış olup, kalite etiketi başvurularımıza titizlikle hazırlanıyoruz” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here