MOBESİ’yi hedef yaptı 12’den vurdu 

0
488

Edremit’te emniyetin iki saat önce taktırdığı MOBESE kamerası kayda girdiği anda bir kişi tarafından pompalı tüfek ile hedef tahtası yapıldı. Görüntülere yakalanan T.Y. “Uyuşturucu hap ve alkol aldım, gözüme kamera takıldı ateş ettim, ne yaptığımı hatırlamıyorum” dedi. Hırsızlıktan da aranan T.Y. tutuklandı.

Edremit’te İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yeni taktırdığı ve henüz sadece iki saat çalışan MOBESE kamerası, uyuşturucu hap kullanan bir kişi tarafından pompalı tüfekle hedef tahtası yapıldı.

İbrahimce Mahallesi’nde 15 Kasım’da meydana gelen olayda sabah 04.30 sıralarında 395. Sokak Dandik Mevkiine Emniyet Müdürlüğü tarafından taktırılan güvenlik kamerasına pompalı tüfek ile ateş edildi. Hırsızlıktan aranan ve çok sayıda sabıkası olduğu bildirilen T.Y., sabah saat 04:30 sıralarında yanında getirdiği pompalı tüfekle kameraya ateş açtı. Saniye saniye kaydedilen görüntülerde kameraya 3-4 el ateş açan T.Y. son atışında kamerayı 12’den vurdu.

Edremit polisi, iki saat önce devreye giren kamerayı kullanılamaz hale getiren 41 yaşındaki şüpheliyi evinde yakaladı. T.Y.’nin evinde biri olayda kullanılan iki ruhsatsız tüfek yakalandı.

14 HAP VE 10 BİRA İÇMİŞ

MOBESE kamerasını kullanılamaz hale getiren T.Y. ifadesinde; “Son 2-3 gündür alkol aldım. Olaydan önce 14 hap içtim. Arkasından da 9-10 şişe bira içtim. Hapların ve biranın etkisi ile sarhoş oldum. Akşama kadar kapı önünde oturdum, bir süre gezdim, kafam güzel olduğu için nerelere gittiğimi hatırlamıyorum. Sabah 04.30 sıralarında MOBESE kamerasına gözüm takıldı, kendimden geçmiştim birden ateş ettim” dedi. T.Y. tutuklandı. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here