Mobil Robotik Kodlama Atölyesi Kocaavşar’da

0
681

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ve 2020 Proje Destek Programı kapsamında Balıkesir Genç İş Adamları Derneği (BAGİAD) tarafından sunulan, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje ortaklığında 10 ay süreyle faaliyette olacak Mobil Robotik Kodlama ve 3D Tasarım Atölyesi’nin açılışı Kocaavşar İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Kocaavşar’daki Mobil Robotik Kodlama ve 3D Tasarım Atölyesi’nin açılış törenine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Cemalettin Canlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık ile kurum müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı. Törenin açılışında Balıkesir Genç İş Adamları Derneği adına Genel Sekreter Hakan Tur konuştu.

“HER ŞEY GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZ İÇİN”

Her şey geleceğimizin teminatı çocuklarımız için düşüncesiyle yola çıkılarak hazırlanan projenin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülmeye başlandığı belirten Hakan Tur, projenin amacının çocuklara dijital beceriler kazandırarak yaratıcı zekâsı gelişmiş, fikirlerini cesaretle ortaya koyan bireyler yetiştirilmesi olduğunu vurguladı.

Balıkesir Üniversitesi’nin mühendislik başta olmak üzere farklı alanlarında eğitim gören öğrencilerin gönüllü eğitmen olarak projede görev aldığını, Mart ayında Halalca İlk ve Ortaokulu’nda eğitimlere başlandığını belirten BAGİAD Genel Sekreteri Tur, “Minik öğrencilerimiz, eğitmenler eşliğinde sanal robot yazılım uygulamalarıyla hayal güçlerini kullanarak tasarımlarını oluşturmaya başladı. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesine ait Robotik Kodlama Bilim ve Kültür TIR’ın da bilim gözlem araçlarını yakından inceleme fırsatı da buluyorlar. Çocuklarımızın gözlerindeki ışığı ve sevinci gördükçe bizler de mutluluklarına ortak oluyoruz. Çocuklarımızın modern bilimin ışığında eğitim almalarında, ufuklarının açılarak geleceğe yön veren bireyler haline gelmelerine en ufak bir katkımız olacaksa ne mutlu bizlere.

Böyle bir projenin fikir öncüsü olmaktan da son derece mutlu ve gururluyuz. Bu vesile ile eğitim konusunda son derece duyarlı olan, projemizin hayata geçirilmesi ve devamının sağlanmasında bizleri destekleyen Valimiz Hasan Şıldak başta olmak üzere Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz ile bağlı kurum müdürlerimize, gönüllü eğitmenlerimize derneğimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık yaptıkları konuşmalarında, projenin başarılı bir şekilde sürdürüldüğünün eğitim alanındaki projelerin devamlılığının gerektiğinin ve önem arz ettiğinin altını çizdi. Törende gönüllü eğitmenlere başarılı çalışmalarından dolayı hediye takdim edildi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here