Müdürlere, BİGEP’i anlattı

0
173

Vali Hasan Şıldak, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile yaptığı değerlendirme toplantısında, kısa bir süre önce uygulamaya koydukları Başarıyı İzleme ve Değerlendirme Projesi’ni (BİGEP) anlattı.

Vali Hasan  Şıldak, İlçe Milli Eğitim Müdürleri yaptığı eğitim değerlendirme toplantısında Balıkesir’de kısa bir süre önce hayata geçirdikleri Başarıyı İzleme ve Değerlendirme Projesi’nde (BİGEP) bugüne kadar yapılan çalışmalar ve yapılacak etkinlikleri değerlendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katıldığı değerlendirme toplantısında Vali Şıldak, projenin Balıkesir’de eğitim alanında bir sinerji oluşturması için tüm ilçelere büyük görev düştüğünü söyledi.

Şıldak, “BİGEP ile okul idarecilerimiz, yöneticilerimiz daha istekli olacak. Bu projede okul idareci ve yöneticilerimiz işin kalbini oluşturuyor. Eğitim alanında en etkin rol oynayan okul müdürlerimiz, yardımcılarımızdır. Asıl aktörlerimiz de öğretmen, öğrenci ve velilerimiz. İlin valisi, kaymakamları, milli eğitim müdürleri olarak biz sizi mercek altına alacağız, inceleyeceğiz, yapacağınız çalışmaları görmek istiyoruz. Biz öğretmenlerimizi belirli bir kriterlere göre izleyeceğiz. Çocuklarımızın başarı düzeylerindeki sıçramaya bakacağız” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’da ilçe Milli Eğitim Müdürlerine proje ile ilgili beklentilerini anlattı. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here