Nergizspor durdurulamıyor

0
28

Balıkesir 1. Amatör Küme Merkez A Grubu 6. Hafta müsabakaları Nergizspor’un liderliğinde tamamlandı. Savaştepe Belediyespor ve Uğur Grup Çayırhisarspor’un at başı takibi ise sürüyor.

YAKUPKÖYSPOR – NERGİZSPOR

Yakupköyspor karşısında ilk 45 dakikada 6 gol bulan Nergizspor’da golleri farklı isimlerin atması dikkat çekici oldu. Müsabaka ikinci gole imza atan tek oyuncu Suat Akman, maçın sonucu 0-7 olarak belirledi.

Mavi-beyazlı ekibin gol yükünü büyük ölçüde sırtlayan Alp Burhanettin Başol, tüm rakiplerin “İlk Kontrol Edilecek Oyuncu” listesinde ilk sırada yer alıyor. Bu durumda ilk etapta zorlanan Nergizspor da devre diğer oyuncular giriyor. Bu hafta görev Suat Akman’a düştü. O da attığı gollerin yanı sıra asistleri ve oyunu yönlendirmesiyle farklı galibiyette önemli pay sahibi oldu.

Sezonun ilk 6 haftasında tüm maçlarını Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde oynayan Nergizspor, ilk olarak 7. Hafta müsabakası için Savaştepe Belediyespor deplasmanına gidecek. Bu karşılaşma, mavi – beyazlı ekibin gerçek gücünü test etmek için önemli bir 90 dakika olacak.

ŞABANLARSPOR-SAVAŞTEPE BELEDİYESPOR

Ligde kendi yağıyla kavrulmaya çalışan ekiplerden Şabanlarspor karşısında zorlanmayan Savaştepe Belediyespor, 3 puanı 2-5’lik skorla aldı. Böylece sezonun beşinci galibiyetini alan yeşil – kırmızılılar, zirve mücadelesini sürdürdü.

Savaştepe Belediyespor’un 7. Hafta’da Nergizspor’u konuk edeceği maç, gruptaki liderlik yarışını büyük ölçüde etkileyecek gibi görünüyor.

YENİKAVAKSPOR-UĞUR GRUP ÇAYIRHİSARSPOR

Puan cetvelinin ilk 2 sırasındaki takımlarla birlikte şampiyonluk mücadelesi veren Uğur Grup Çayırhisarspor, erken bulduğu gollerle rahat bir maç çıkardığı Yenikavakspor karşısında ilk yarıyı 6-0 önde tamamladı.

Skorun verdiği avantajla, sakatlık riski taşıyan oyuncularını saha kenarına alan yeşil-siyahlılar, oyunun ikinci bölümünde 2 gol daha bularak, sahadan 8-0 galip ayrıldı ve yoluna devam etti.

TATLIPINARSPOR-ETİBORSPOR

Bigadiç ekibi Etiborspor, müsabakanın ilk dakikalarında Nuri Samet Elkan’ın golüyle öne geçti. İkinci yarıda farkı ikiye çıkaran Aşkın Durak, attığı golden 12 dakika sonra kırmızı kart gördü. Aşkın Durak’ın ‘Faul bana yapıldı ama hakem ters verdi’ düşüncesiyle yaptığı itiraz o kadar uzadı ki sonunda küfür ve hakarete döndü.

Onun bu davranışı, teknik alandaki hocası Ahmet Kızmaz’ı da fazlasıyla kızdırdı. Oyuncu, kırmızı kart görür ve ceza alır ama gördüğüne ve aldığına değmeli. Aşkın Durak’ın gördüğü gibi hiçbir amaca hizmet etmeyen kırmızı kartlar, sadece sahadaki arkadaşlarının yükünü ağırlaştırır. Bu nedenle oyuncuların daha dikkatli ve sabırlı olması gerekir.

Maçın sonuna doğru Hamdi Karagöz’ün çabasıyla skoru 1-2’ye getiren Tatlıpınarspor da Semih Tunç’un atılmasıyla 10 kişi kaldı. Bu da kırmızı – beyazlıların puan çıkarma ihtimali olan bir maçı puansız tamamlamasına neden oldu.

KEPSUT BELEDİYESPOR-MAHMUDİYESPOR

Kepsut’ta yaşanan gol düellosunda 4-3 galip ayrılan Kepsut Belediyespor, sezonun ilk 3 puanını alarak 6 puana ulaştı. Sahasında oynadığı karşılaşmalarda daha başarılı bir grafik sergileyen Mahmudiyespor, bu özelliğini bu hafta da sürdürdü. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here