Not Verdiler, Bisiklet Kazandılar

0
113

‘Dikkat Sizden Notlar Bizden’ projesi kapsamında ‘Sürücü Seyahat Karnesi’ dolduran öğrenciler, bisikletle ödüllendirildi. Sürücü seyahat karnesi dolduran Beyza Nur Demirbay, Ramazan Eymen Ok ve Yunus Eymen Aycan bisikletle ödüllendirildi.

İçişleri Bakanlığı’nca trafikte seyir halinde bulunan sürücülerin trafik kurallarına uymaları, trafik işaret ve işaretçilerine riayet etmeleri konusunda farkındalık yaşatılması, çocuklara trafik bilinci ve kültürünün yerleştirilmesi amacıyla uygulamaya konulan ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz’ projesinin devamı olan ‘Dikkat Sizden Notlar Bizden’ projesi kapsamında ülke çapında düzenlenen yarışmada ilk 100’e giren Beyza Nur Demirbay, Ramazan Eymen Ok ve Yunus Eymen Aycan’a ödülleri Vali Ersin Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay tarafından verildi.

“GELECEK NESİLLERE ÖRNEK OLALIM”

Vali Yazıcı, verilen hediyelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Bu tür çalışmalar artarak devam edecek. Temel hedefimiz trafik kazalarını en aza indirmek. Dolayısıyla, huzurlu ve güvenli bir trafik ortamı oluşturmanın yolu, trafik kurallarına uyan bir toplum olmaktan geçmektedir. Trafik güvenliğinin sağlanarak, geleceğimiz olan çocuklarımıza güvenli bir trafik ortamı bırakabilmemizin tek yolu da birey olarak kendimizin trafik kurallarına uymasıdır. Sağlıklı ve güvenli bir toplum için, trafik kurallarına uyalım ve gelecek nesillere örnek olalım.

‘Dikkat Sizden Notlar Bizden’ projesi daha önce yine bakanlığımızın ortaya koyduğu ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz’ projesinin devamıdır. Bu Yolda Hep Birlikteyiz projesi trafikte seyir halinde bulunan sürücülerin gerek yayalara gerekse diğer sürücülere saygı göstermesini bir kültür, bir alışkanlık haline getirilmesini sağlayan bir projedir. Eğer sürücülerimiz trafik kurallarına harfi harfine riayet ederse trafik kazaları yok denecek kadar azalır. Amacımız zaten hiç olmamasını sağlamak” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here