Öğle yemeğini üniversitelilerle yedi

0
67

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Üniversitesi’nde incelemelerde bulundu öğle yemeğini üniversite öğrencileriyle birlikte yedi. Üniversitenin Çağış Yerleşkesindeki yemekhanede yemek sırasına giren Vali Şıldak, yemek yediği öğrencilerin sohbetlerine ortak oldu.

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte Balıkesir’e gelen öğrencilerin yaşadıkları barınma sorunlarıyla hızlı ve etkili bir şekilde ilgilenerek hiçbir öğrenciyi mağdur etmeyen Vali Şıldak, yemekte bir araya geldiği öğrencilere bir talep ve sorunların olup olmadığını sordu.

Ulaşımla ilgili konularda sıkıntı yaşadıklarını ifade eden öğrencilere sorunla yakından ilgileneceğini belirten Şıldak, yemekhanedeki öğrencilerle tek tek selamlaştı.

“KAPIM SİZE HER ZAMAN AÇIK”

Öğrencilere kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyen Vali Şıldak, zamanlarının kıymetini bilmelerini ve bu yıllarını iyi değerlendirmelerini isteyerek, derslerinde başarılar diledi.

Yemeğin ardından programına devam eden Vali Şıldak, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ile birlikte üniversite kampüsünde yapımı tamamlanan Kütüphane ile Kongre ve Kültür Merkezi binaları ve inşaatı devam eden KYK Yurtlarında incelemede bulundu.

Rektör Prof. Dr. İlter Kuş’tan bilgi alan Vali Şıldak, Balıkesir Üniversitesi’nin bu tür çalışmalarla gelişip büyümesinin çok önemli  olduğunu, yeni projelerin hayırlı olmasını diledi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here