Öğrencilere değerler öğretiliyor

3
194

Türkiye’nin dört bir yanından öğretmenler Avrupalı ortaklarla ‘Değerlerimizi Öğreniyorum Değerleniyorum’ e -Twinning projesini oluşturdu. Projede 10 Türk, 66 Avrupalı ortak yer alıyor. Balıkesir Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Beyhan Solgun ve Balıkesir Yıldız 75. Yıl Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Fatma Gül proje kuruculuğunu üstleniyor.

MAYIS AYI SONUNA KADAR SÜRECEK

Proje ile ilgili bilgi veren Beyhan Solgun, “Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde gelişmiş bir ülke olabilmek önemlidir fakat kendi kültürüne sahip çıkan, değerlerini koruyan nitelikli bireyler yetiştirmek çok daha önemlidir. Çocuklarımızın sağlıklı kişiliğin temel taşlarını oluşturan toplumsal ve evrensel değerleri kazanmalarını ve kişiliklerinin her yönüyle gelişmesini sağlamak, toplumsal ve evrensel değerlerle donanmış ve bu değerlerle yaşamayı yaşam biçimi haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek, daha fazla temel insani özellikler kazanmalarına katkıda bulunmak, değerlerine karşı duyarlılık oluşturmak ve değerleri davranışa dönüştürme konusunda katkı sağlamak, öğrencilerimizin kendisiyle barışık, vatanını-milletini seven,milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş geleceğe umutla bakan bireyler olmasına yardımcı olmak için ‘Değerlerimi Öğreniyorum ‘Değer’leniyorum’  projemizi oluşturduk. 10 Türk ve  66 Avrupalı ortakla Aralık ayında başlayan projemiz Mayıs sonuna kadar devam edecek” dedi.

Proje ortakları arasında Gebze Molla Fenari Anadolu İmam Hatip Lisesi Matematik Öğretmeni Aylin Elmalı, Malatya Fatih Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Emine Kurt Yılmaz, Balıkesir Akyar Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Esra Zerrin Erdinç, General Kemal Balıkesir Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Fatma Emen, Şuhut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Psikolojik Danışman Öğretmeni Gamze Akkuş, Derinkuyu Çakıllı Şehit Kasım Poyraz Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Nur Aktepe ,Şemdinli Yeşilova Mehmetcik Ortaokulu Psikolojik Danışman Öğretmeni Nuri Korhan Şahin, Fatsa Aslancami Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Tuncay Kocakoç yer alıyor. Mustafa ATİK

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here