Onlar artık ödüllü okul

0
133

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen ‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okullar’ projesi kapsamında Balıkesir’de sertifika almaya hak kazanan okullar ödüllendirildi.

Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Solak, İl Sağlık Müdür Vekili Uzm. Dr. Refik Budak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Özen, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Güleç, Ramazan Aydoğdu ve sertifika almaya hak kazanan okul yöneticileri katıldı.

‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okullar’ projelerinin öğrencilerin sağlığı açısından önemini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Solak, “Eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yeterli eğitim almış, beslenme alışkanlığını olumlu yönde edinmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla katıldığımız bu projelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 193 okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazanırken, 412 okulumuz ise Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazanmıştır. Sertifika alan okullarımızın sayısının her geçen yıl artmış olması bizler için bir mutluluk vesilesidir. Emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bu projelerde başarılı bir şekilde çalıştıklarını dile getiren İl Sağlık Müdür Vekili Uzm. Dr. Refik Budak ise; “2016 yılında okullarımızda Beyaz Bayrak sertifika oranı yüzde 15-20’lerde iken İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın da yoğun desteği ile bu oran yüzde 68’e ulaştı. 412 okulumuz da Beslenme Dostu Okul sertifikası aldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here