Ormanda temizlik yaptılar

0
110

DEVA Partisi Balıkesir teşkilatları ‘18 Eylül Dünya Temizlik Günü’ kapsamında Üçpınar Kırsal Mahallesi Çamlık ormanında çöp topladı. Etkinliğe DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, İl Doğa Hakları ve Çevre İşleri Başkanı Çağatay Kömürcü, İl Başkan Yardımcıları, il yönetim kurulu üyeleri, Altıeylül İlçe Başkanı Mustafa Kemal Mutluer, Dursunbey İlçe Başkanı Mesut Çetin ve ilçe yöneticileri katıldı.

DEVA Partisi İl Doğa Hakları ve Çevre İşleri Başkanı Çağatay Kömürcü, “Maalesef dünya hızlı tüketimin neticesinde yine çok hızlı bir şekilde kirleniyor. Bu kirlenmeyi bir nebze durdurmak, temizlemeyi değil de kirletmemeyi çocuklarımıza aşılamak adına bu tip organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Bu konuda eğitimin çok çok önemli olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu eğitim evvela ailede başlıyor. Ebeveynlerin bu konuda çok hassas olmaları gerekiyor. Okullarımızda da çevre bilincinin en üst seviyede tutulması adına ciddi çalışmalar yapılmasını istiyoruz. Biz DEVA Partisi olarak çevre politikalarını çok ciddi önemsiyoruz. Sırf bu konu ile alakalı bir Politika Başkanlığı kurduk, zira çevremiz yaşanabilir olmaz ise diğer unsurların hiç bir kıymeti harbiyesi kalmamaktadır. Daha yaşanabilir bir dünya için lütfen çevremizi temiz tutalım, doğaya haksızlık etmeyelim” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here