Ortak akıl ile normalleşme süreci

0
34

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Covid-19 pandemisi normalleşme sürecinde ilçe belediyeleri ve şehir ile ortak tavır sergilediklerini söyledi. Yılmaz, 25 ile 50 milyon arası turist ağırlayan İtalya ve İspanya’ya giden turistlerin de rotayı Türkiye’ye çevirdiğini vurguladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 20 ilçe belediye başkanı ile video konferans yöntemiyle toplantı düzenledi. Yılmaz, toplantıda devletin verdiği talimatların tam olarak yerine getirilmesi gerektiğine dikkat çekti. İkinci bir Covid-19 dalgası ile karşılaşmamak için önümüzdeki üç haftalık sürenin iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten Yılmaz, her zaman olduğu gibi uyumlu çalışarak ortak kararlar alınması gerektiğini söyledi.

“ÜRETİCİ DESTEKLEMELERİ DEVAM EDECEK”

İlçeler arasında farklı uygulanan; bank koyma, pazar yerleri ve plaj konumlandırmaları, duraklar gibi konularda ortak kararlar alınması gerektiğini vurgulayan Yücel Yılmaz, “Devletimizden gelen genelgelere sadık kalacağız ve hassasiyet ile uygulayacağız. Kararlarımızı alırken de ticaretin devam etmesi için üreticilerimizin de desteklemelerinin devam etmesi gerekiyor. Bazı ilçelerimiz parklardaki bankları koymaya başladı, bazıları da koymuyor. Bu konuda ortak karar almamız gerekiyor.

Toplanan banklar artık yavaş yavaş yerlerine konulmalı. Konulan bankları da zabıtalarımız sürekli kontrol altında tutmalı. Zabıtalarımız, personellerimiz ve şehrimiz ortak tavır sergilemelidir. Pandemi nedeniyle tüm dünya kaos yaşarken; Türkiye olarak devletimizin, yerel yönetimlerimizin ortak hareket etmesinden dolayı krizin kaosa dönüşmesinin önüne geçtik. Bizler de valiliğimiz, kaymakamlıklarımız, ilçe belediyelerimiz ve sosyal vefa gruplarımızın aldığı tedbirler sayesinde Balıkesir’de krizin kaosa dönüşmesinin önüne geçtik” dedi.

“TURİSTLER ROTAYI BALIKESİR’E ÇEVİRDİ”

Yılmaz, tatil sezonun açılması ile birlikte Balıkesir’in daha çok tercih edileceğini söyledi. Seyahat yasağının kalkması ile birlikte Balıkesir’e insanların gelmeye başladığını belirten Yücel Yılmaz, “Bir çok ülke, yaklaşık 50 milyon turist ağırlayan İtalya ve İspanya’ya Covid-19 pandemisi nedeniyle seyahat yasağı koydu. Bundan dolayı dünya gözünü Türkiye’ye çevirdi, şu an için Türkiye’de sorun yok. Alacağımız iyi tedbirlerle turistleri ve yerel halkımızı koruyarak ağırlayabiliriz” dedi.

Pandemi süreci boyunca hiçbir şekilde ilçe belediyeleri; maske dezenfektan gibi temel malzemeler konusunda mağdur edilmediği için 20 ilçe belediye başkanı Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yücel Yılmaz’a ve ekibine teşekkürlerini iletti. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here