Oryantiringçiler 3 kategoride yarıştı

0
147

Oryantiring 14 Yaş ve Alt Yaş Grupları Balıkesir İl Birinciliği müsabakaları, Sürat Yarışı (Park Oryantiringi) olarak 3 kategoride gerçekleştirildi. Ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, tüm sporcuları tebrik etti.

Balıkesir Gençlik Spor Kulübü, Balıkesir Oryantiring ve Doğa Sporları Kulübü ve Balıkesir Doğa Sporları ve Oryantiring Kulüp sporcularının katıldığı yarışma; Avlu Spor ve Yaşam Merkezi’nde 1/4000 ölçekli haritada koşuldu. Oldukça çekişmeli, heyecanlı ve maceralı geçen yarışlarda, alınan salgın tedbirleri gözlerden kaçmadı.

Bir doğa sporu olan ve koşarken düşünebilmek, kaybolmadan ilerlemek, araziyi iyi okuyabilmek, haritayı üç boyutlu düşünmeyi kapsayan oryantring sporunun il birinciliği müsabakalarının tamamlanmasının ardından ödül töreni düzenlendi.

Ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu “Bugünün kazananı tüm sporcularımız olmuştur. Pandemi döneminde kontrollü yapılabilecek olan ender spor yarışmalarından birisi olan Oryantiring ile tüm katılımcılar geçirilen her dakikanın keyfini çıkararak parkurda özgürce koşmanın mutluluğunu yaşadılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here