Otobüslerde internet bedava

0
4

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, 200 toplu taşıma aracında ücretsiz internet hizmetini başlattı. Kafaoğlu, kampüs hattında üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek ücretsiz internet erişimini tanıttı, Çağış Kampüsünde belediyenin Çorba Evi’nde çorba içip sorunlarını dinledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ücretsiz güvenli internet hizmetini 200 toplu taşıma aracında da başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Kampüs Hattı’nda otobüs seferlerinde ücretsiz internetin tanıtımını yaptı.

Kampüs Hattı’nda üniversite öğrencileriyle bir araya gelerek toplu taşıma araçlarındaki ücretsiz güvenli internete erişimin tanıtımını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Hedefimiz Akıllı Kent Balıkesir Projesi kapsamında halkımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak. Banka, eğitim, fatura ödemesinde kolaylık sağlayacak internet hizmetini yerine getirmek için kent içi ve ilçe merkezlerinde sosyal alanlarda ve toplu taşıma araçlarında ücretsiz güvenli internet uygulaması başlattık.

Bu kapsamda merkez ve ilçelerimizde daha önce tanıtımın yaptığımız 27 merkezde yani parklarda, meydanlarda ve büyük alanlarda ücretsiz wi-fi uygulamalarımız vardı. Şimdi de 200 toplu taşıma aracımızda ücretsiz olarak wi-fi uygulamasını başlattık. Şu anda merkezde 80 toplu taşıma aracında bu ücretsiz wi-fi uygulamaları var. Edremit, Akçay, Altınoluk, Ayvalık, Burhaniye’de 62, Bandırma, Gönen, Erdek’te 48, Kepsut, Dursunbey, Bigadiç, Sındırgı, Susurluk’ta da 10 araç olmak üzere il genelinde toplam 200 araçta ücretsiz güvenli internet uygulaması başlamış durumdadır” dedi.

Kafaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yeniliklere, güzelliklere, kolaylıklara öncü olduklarını vatandaşın hayatını kolaylaştıracak, onları mutlu ve huzurlu edecek her projenin altına imza atmaya devam ettiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, otobüslerde ücretsiz internetin tanıtımının ardından öğrencilerle birlikte Balıkesir Üniversitesi’nin Çağış Kampüsü’nde Belediyenin Çorba Evi’nde çorba içerek sorunlarını dinledi.

Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula ve Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan ile birlikte Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir’i ziyaret etti. Üniversite Genel Sekreter Yardımcısı Osman Zeki Şahin’in de yer aldığı ziyaretin ardından ÜniAK’ın organize ettiği Karesi Atlı Okçuluk kulübünün düzenlediği gösteriyi izledi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here