Özel bireyler için eğitim merkezi açılıyor

0
241

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, kurucusu olduğu kadın inisiyatifi grubu ile çalışmalarını tamamladıkları ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı’ndan onaylanan proje ile 27 yaş üstü özel bireylerin örgün eğitimden mezun olduktan sonra eğitim ve üretim yapacakları kurs merkezini Üçpınar Kırsal Mahallesinde açacaklarını bildirdi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir öncülüğünde Balıkesir Kadın STK temsilcileri Vali Hasan Şıldak’ı ziyaret etti. Aydemir ve Kadın STK temsilcileri Vali Şıldak’a Balıkesir’e yapılması için çalışma başlattıkları projeler hakkında bilgi verdi.

“ÜÇPINAR’DA HİZMETE AÇIYORUZ”

Ak Parti Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, kadın inisiyatifi grubunun Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği ile birlikte hazırladığı 27 yaş üstü özel bireylerin örgün eğitimden mezun olduktan sonra eğitim ve üretim yapacakları sosyal aktivitelerine devam edecekleri kurs merkezini Güney Marmara Kalkınma Ajansı desteği ile Üçpınar mahallesinde açacaklarını söyledi.

“BAĞIMLILIKLA MÜCADELEMİZE DEVAM EDİYORUZ”

Ak Parti Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, bağımlılıkla mücadele kapsamında Yeşilay Balıkesir Şubesi ile birlikte çalışma yürüttüklerini söyledi. Milletvekili Aydemir, projeyle ilgili şunları kaydetti: “Yeşilay finansmanında bağımlı maddelerle mücadele kapsamında Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ayaktan bilgilendirme, danışmanlık ve yatarak bağımlılıktan kurtulmak için AMATEM kurulması projemizi hayata geçirmek için çalışmalarımıza derneğimiz ve ilgili kurumların organizasyonunda devam ediyoruz” dedi.

“KADINA KARŞI ŞİDDETTE BİR İLKİ BALIKESİR’E KAZANDIRACAĞIZ”

Aydemir, ülkenin kanayan yaralarından biri olan kadına karşı şiddetin hiç kimsenin kabullenemeyeceği ve göz yummayacağı bir olay olduğunu kaydetti.

Aydemir, “Kadına karşı şiddet ve çocuk istismarı ile mücadelede ülkemizde ilk olacak bir projenin ilk halkasını Balıkesir’imize kazandırmak için girişimlerimize Sil Baştan Derneği ile birlikte devam ediyoruz. Allah’ın izniyle bu projemizi en kısa zamanda Balıkesir’imize kazandıracağız” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here