Öztrak ve Şahin, Kaz Dağları’na Gitti

0
165

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin ile birlikte Kaz Dağları’nda incelemelerde bulundu. Kaz Dağları’nın Çamcı ve Hacıaslanlar köylerini ziyaret eden Öztrak ve Şahin, bölge insanı ile bir araya gelerek Kaz Dağlarında yapılan katliamın yerel halka ve çevreye olan zararlarını inceledi.

CHP’li vekiller, Çamcı ve Hacıaslanlar köylülerinden Kaz Dağları hakkında bilgiler aldı, bu katliama utanarak tanıklık ettiklerini ifade ederek köylülere, bu dağların korunması adına gerekli mücadelenin sürdürüleceği sözünü verdiler.

CHP’li vekiller, Kaz Dağları gibi ülkemizin en önemli güzelliklerinden ve en fazla oksijen üreten bu coğrafyanın korunması adına yine işin CHP’ye düştüğünün altını çizdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak “Memleketimizin bitki örtüsünün zarar görmemesi, hem Türkiye hem de Dünya ekosisteminin bozulmaması için topraklarımızın siyanür gibi zehirli bir madde ile verimsiz hale getirilmesine müsaade etmeyecek ve bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

“KAZ DAĞLARI HEPİMİZİN”

Büyük bir ekosisteme sahip olan bölgede yapılan ağaç kesim işlemlerinin yaban hayatın dengesini bozduğunu ve bölgede bir takım yabani hayvanların çevre köylere 500 metre mesafeye kadar yakınlaştığının bilgisini veren Çamcı ve Hacıaslanlar köyü sakinleri, yapılan madencilik faaliyetlerinin durdurulmasını, aksi takdirde bölgedeki yaban hayatın, su kaynaklarının ve bitki örtüsünün önemli derecede zarar göreceğini vurguladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak , bölge halkının ileri ki dönemlerde özellikle işledikleri tarları sulayacak ve içme suyu olarak kullanılacak temiz su kaynağı bulmakta zorlanacaklarının altını çizdi.

Öztrak, “Öncelikle bölge milletvekilleri olmak üzere tüm siyasi partilerden siyaset üstü bir duruş bekliyoruz; ülkemizin akciğerleri olan bu cennet coğrafyayı hep birlikte korumayı talep ediyoruz. Kaz Dağları hepimizin diyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here