Robotik kodlama atölyesinin imzaları atıldı

0
1184

Balıkesir Genç İş Adamları Derneği’nin hazırladığı ve 10 ay süreyle faaliyette olacak ‘Mobil Robotik Kodlama ve 3D Tasarım Atölyesi’ projesi kabul edilerek hibe almaya hak kazandı.

Balıkesir Genç İş Adamları Derneği’nin (BAGİAD) Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na sunduğu ‘Balıkesir İş Dünyasında Değişim ve Gelişim Zamanı’ projesinin ardından ikinci bir projesi daha destek gördü. BAGİAD ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje ortaklığında yürütülecek olan projenin imzaları Balıkesir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nde atıldı.

Proje ile Altıeylül ve Karesi ilçelerinin merkeze uzak olan kırsal mahallelerinde yaşayan, sosyal hayata aktif katılımlarının artırılarak 21. yüzyılın dijital dünyasıyla buluşturulması amaçlanan 6-15 yaş aralığındaki çocuklara dijital beceriler kazandırmak, kodlama eğitimi ile motor becerilerini geliştirmek olan projede ezbere dayalı eğitim sisteminin ötesinde; düşünen, yaratıcı zekası gelişmiş, fikirlerini cesaretle ortaya koyan bireyler yetiştirilmesi hedefleniyor.

Geleceğin teminatı olan çocukları daha güzel ortamlarda yetiştirmenin önemine değinen BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı, “Geçtiğimiz yıl dernek üyelerimiz ve çocuklarımız ile birlikte 3D Tasarım ve Üretim etkinliği gerçekleştirmiştik. Son derece faydalı olan etkinliğimizden feyz alarak hazırladığımız bu yeni projemiz ile daha geniş alana etki ederek hedef kitlemizi artırmayı amaçlıyoruz. Çocuklarımız, eğitmenler eşliğinde hayal güçlerini kullanarak tasarımlarını oluştursun ve keşfederek üretmenin heyecanını yaşasınlar istiyoruz.

Bu vesile ile eğitim konusunda son derece duyarlı olan, projemizin ilimize kazandırılması ve hayata geçirilmesi adına bizleri destekleyen Valimiz Hasan Şıldak başta olmak üzere Milletvekillerimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüz ile ilgili kurum müdürleri ve memurlarına dernek üyelerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Projenin imzaları Balıkesir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Cemalettin Canlı, BAGİAD Yönetim kurulu üyesi Mehmet Akkan ve  BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı tarafından atıldı. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here