Rüzgara üniversite desteği

0
63

Balıkesir Üniversitesi ile Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı arasında iş birliğine yönelik iyi niyet protokolü imzalandı. Protokol ile rüzgar enerjisi sektöründe eğitim, Ar-Ge ve yenilikçilik faaliyetleri kapsamında kamu-üniversite ve sanayi iş birliğine dayalı uzun vadeli ve ortak çalışmalar yürütülecek.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN), Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) arasında iş birliğine yönelik iyi niyet protokolü imzalandı. İmzalanan iyi niyet protokolü ile rüzgar enerjisi sektöründe eğitim, Ar-Ge ve yenilikçilik faaliyetler kapsamında kamu-üniversite ve sanayi iş birliğine dayalı uzun vadeli ve ortak çalışmalar yürütülecek.

Balıkesir Üniversitesi’nde yapılan törende iş birliği protokolünü BAÜN Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, TÜREB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yıldırım ve GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç imzaladı. İmza töreninde konuşan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, üniversite olarak her alanda üniversite-kamu-sanayi iş birliklerine önem verdiklerine dikkat çekti.

RÜZGAR ENERJİSİ STRATEJİK ALAN

Rektör Prof. Dr. Kuş, “Rüzgar enerjisi, gerek Balıkesir ve bölgemiz gerekse ülkemiz için oldukça önem arz eden ve üzerinde Ar-Ge’ye ve sürekli gelişime dayalı çalışmalar yapılması gereken stratejik bir alanı ifade ediyor. Biz de üniversite olarak nitelikli insan kaynağının eğitimi ve Ar-Ge çalışmalarına vereceğimiz desteklerle bu iyi niyet protokolü ve iş birliği içerisinde yer almaktan mutluyuz” dedi.

İmza töreninin ardından TÜREB ve GMKA heyeti, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen ve Genel Sekreter Vekili Hakan Önal eşliğinde ziyaret ettikleri Mühendislik Fakültesi ve Balıkesir Üniversitesi Teknokent’te de incelemelerde bulunarak gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here