“Sağlık arayanlar Balıkesir’e gelsin”

0
210

Edremit’te yapılan ‘4. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi’nde konuşan Vali Ersin Yazıcı, ilin sağlık turizmi potansiyelindeki yerine değindi. Yazıcı, “Sağlıkta büyük bir dönüşüm yaşadık. Bunu hem içerde hem de dışarıda göğsümüzü gererek ifade edecek duruma geldik.  Bundan sonra yurt dışından ve yurt içinden misafirlerimizi Balıkesir’e bekliyoruz. Sağlık arayanlar Balıkesir’e gelsin” dedi.

4.Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi’nde konuşan Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir’in sağlık turizmindeki potansiyeline dikkat çekti. Yazıcı, “Balıkesir sağlık turizmi açısından çok zengin bir bölge. Termal turizmi açısından da çok gelişmiş ve zengin bir bölgedir. Hem ülkemizin hem Balıkesir’imizin yine çok büyük avantajları var. Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlar kendilerini çok geliştirdiler. Sağlıkta büyük bir dönüşüm yaşadık. Bunu hem içerde hem de dışarıda göğsümüzü gererek ifade edecek duruma geldik. Bundan sonra yurt dışından ve yurt içinden misafirlerimizi Balıkesir’e bekliyoruz. Sağlık arayanlar Balıkesir’e gelsin” dedi.

“BALIKESİR’İ DAHA GÜZEL NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ”

Balıkesir’in termal sağlık turizmi konusunda ön plana çıkması gerektiğini, her ortamda dile getirdiğini belirten Vali Ersin Yazıcı, “Balıkesir’in termal turizm noktasında Dünya’nın sayılı en iyi merkezlerinden biri olacağına inanıyorum. Dünyada ve ülkemizde insanlar dinlenme ve tatil dönemlerinde sağlıklarını ön planda tutmaya başlamıştır. Balıkesir Valiliği olarak turizm konusunda Balıkesir’in tanıtımını yaparak, bölgenin daha iyi yerlere gelmesi noktasında çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu tür çalışma ve projelerle Balıkesir bölgesinin birkaç sene içinde hak ettiği gibi, daha da güzel noktalara taşıyacağız” diye konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here