“Sağlık için, hepimiz için”

0
30

Ülke genelinde olduğu gibi Balya’da da salgın ile ilgili bugüne kadar yapılan faaliyetler ile ilgili halkın ve esnafların denetlemesi yapıldı.

Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, korana virüsle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gaga, açıklamasında, “Marketler, toplu taşıma araçları, Pazarcı esnafı, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarının denetlemesi devam ediyor. Kaymakam Burak Keser, Emniyet Amiri Abdülkadir Başkaya ve Zabıta amirliğimiz ile birlikte esnafların denetlemesi gerçekleştirildi. Yapılan denetlemelerde dükkan içi mesafe kontrolü, maske kullanımı, hijyen kontrolleri ve tek kullanımlık malzemelerin kullanımı hakkında denetleme yapıldı.

Hemşehrilerimizin esnafımızın daha dikkatli olmasını özellikle maske takma kurallarına ve sosyal mesafe kurallarına dikkat etmelerini rica ediyoruz. Balya Belediyesi olarak ilaçlama ve sterilizasyon çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam ederken halkımızın üzerine düşen görevi yerine getirmesini, sevdikleri için ve yarınları için daha dikkatli olmasını istiyoruz” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here