Sağlık Müdürü Yavuzyılmaz Bursa’ya atandı, yeni müdür Bilecik’ten Keskin

0
98

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, Bursa İl Sağlık Müdürlüğüne atandı. Yavuzyılmaz’ın yerine Bilecik İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin getirildi.

Bursa’ya atanmasının ardından açıklama yapan Yavuzyılmaz, “Tüm dünyada ve ülkemizde yüzyılda bir yaşanan pandemiyle mücadele verilen bu zor dönemde Balıkesir’in sağlık neferleri olarak elimizden geleni değil daha fazlasını yapmış olmanın, bu mücadeleye önder olmanın haklı gururunu taşıyorum” dedi.

Balıkesir’in yeni Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin de dün Balıkesir’e gelerek görevine başladı. Keskin, Yavuzyılmaz’dan nöbeti devraldı, daire başkanlarıyla tanıştı.

Yavuzyılmaz, atama kararının ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, pandemi sürecinde verdikleri mücadeleye dikkat çekti. Yavuzyılmaz, “Mayıs 2019 tarihinden beri yürütmekte olduğum İl Sağlık Müdürlüğü görevime, Sağlık Bakanlığımızın takdiri ile Bursa’da devam etmek üzere, beni bağrına basan Balıkesir’den ayrılacak olmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Tüm dünyada ve ülkemizde yüzyılda bir yaşanan pandemiyle mücadele verilen bu zor dönemde Balıkesir’in sağlık neferleri olarak elimizden geleni değil daha fazlasını yapmış olmanın, bu mücadeleye önder olmanın haklı gururunu taşıyorum. Covid-19 pandemisinin başladığı günden bu yana bakanlığımız rehberleri doğrultusunda süreci yönetip, gerektiği anda gereken müdahalelerde bulunarak vaka sayılarımızı kontrol altında tutma başarısını gösterdik, bu benim değil tüm Balıkesir’in gururudur.

Tüm bu süreçler dışında Balıkesir’e anlamlı sağlık yatırımlarının öncüsü olduk. Birçok yatırımı (İvrindi, Marmara, Gömeç, Bandırma Adsm, Sındırgı hastaneleri, Merkez Adsm’nin hastaneye dönüşümü, şehir hastanemizin eğitim araştırma olması asm ler, 112 istasyonları, Bandırma diyaliz, ÇİM, vs) Balıkesir’e kazandırdık. Yaptığımız doğru işler konusunda vicdanım rahattı, şimdi sayenizde çok daha rahat. Bakanlığımızca layık görüldüğüm Bursa İl Sağlık Müdürlüğü görevini de aynı heyecan ve özveriyle yerine getirmek gayesiyle Balıkesir’den ayrılma vakti. Başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve Bakanlık yöneticilerime, önceki dönem Valim Ersin Yazıcı’ya şimdiki Valim Hasan Şıldak’a, Milletvekillerime, ilimiz siyasi yöneticilerine, mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here