Balıkesir Üniversitesi Hastanesi’nde kadro güçleniyor

0
149

Balıkesir ve çevresine 3. basamak niteliğinde sağlık hizmeti veren Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Hastanesi, tüm birimlerinde personel kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, son 3 yılda yapılan çalışmalar ve yeni personel alımlarıyla üniversite hastanesinin personel kadrosunu büyük oranda güçlendirdiklerini söyledi. Rektör Kuş “ Tıpta Uzmanlık Sınavı 1. Dönem yerleştirme sonuçlarına göre 78 yeni asistan doktor daha uzmanlık eğitimi kapsamında göreve başlayacak. 100 yataklı ek hastane binası inşaatına bu yıl başlıyoruz” dedi.

“PERSONEL SAYISI 801’DEN 1344’E ÇIKTI”

Balıkesir Üniversite Hastanesi’ndeki gelişmelerle ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Üniversite yönetimi olarak, hastanenin gelişimi doğrultusunda gerek fiziki anlamda gerekse insan kaynağı alanında gerekli çalışmaları yerine getirdiklerini söyledi.

“ŞEHİR DIŞINA HASTA SEVKİNİ EN AZA İNDİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Rektör Prof. Dr. İlter Kuş “Şehirle bütünleşmenin en önemli ayaklarından olan Üniversite Hastanemizde, her alanda vatandaşlarımıza nitelikli sağlık hizmeti vererek, şehir dışına sevkleri minimum seviyeye indirmek en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Bu doğrultuda Acil Servis ve 3. Basamak Yoğun Bakımların da aralarında olduğu yeni birimlerin faaliyete girmesi, personel kadrosunun güçlendirilmesi ve hastane yatak kapasitesinin artırılması oldukça önemli.

1 Ocak 2019 tarihinden bu yana gelişim sürecinde personel yapılanmamıza bakıldığında, üniversite hastanemizde görev yapan akademik personel sayısı 159’dan 410’a ulaştı. 4B’li ve 4D’li personel sayısı 506’dan 793’e ulaştı.  1 Şubat 2019 tarihinde açılan Acil Servisimizde görev yapan doktor, hemşire ve diğer personel sayısı da 75’e ulaştı. Yaklaşık üç yılda üniversite hastanemizde görev yapan akademik, idari, 4B’li ve 4D’li toplam personel sayımız 801’den 1344’e ulaştı” dedi.

Yapılan düzenlemelerle 50 ek yatak kazandırılan hastanenin yatak kapasitesinin de 287’ye çıktığını kaydeden Rektör Prof. Dr. İlter Kuş “Hastanemiz, kısa sürede tamamlamayı planladığımız 100 yataklı ek binamızın da faaliyete geçmesiyle büyümeye devam edecek. İnsan odaklı, sürdürülebilir bir sağlık hizmeti anlayışıyla çalışıyoruz. Bundan sonra da Sağlık Müdürlüğümüzle koordineli şekilde, vatandaşlarımızın nitelikli sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here