Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’tan delta mutasyonu uyarısı!

0
321

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir’in pandemi sürecinde çok emek verdiğini belirterek, “Bütün ülkede olduğu gibi Balıkesir’de de vakalar hızla düştü. En az vaka oranına sahip ilk 10 İl içerisinde bulunuyoruz. Ancak virüsün delta mutasyonu Balıkesir’in hemen hemen her bölgesinde görüldü. Maske, mesafe ve temizlik kuralları hala geçerli. Bayramlaşmalarda temas ve mesafe kuralına uyulması, kesinlikle kucaklaşma, el sıkma alışkanlıklarının bir müddet daha ertelenmesi gerekiyor” dedi.

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir’de pandemi süreciyle ilgili açıklama yaptı. Vali Şıldak, salgını sona erdirecek en kuvvetli silah olan aşılama noktasında Balıkesir’in aşılanma sayılarında 5’inci sırada yer alarak mavi renge dönüştüğünü bildirdi.

“BAYRAMDA TEMAS VE MESAFEYE DİKKAT!”

Vali Şıldak, “Virüsün delta mutasyonu Balıkesir’in hemen hemen her bölgesinde görüldü. Maske, mesafe ve temizlik kuralları hala geçerli. Bayramlaşmalarda temas ve mesafe kuralına uyulması, kesinlikle kucaklaşma, el sıkma alışkanlıklarının bir müddet daha ertelenmesi gerekiyor. Balıkesir çok emek verdi, çaba gösterdi, tekrar eskiye dönmeyelim. Balıkesir yoğun ve kalabalık bir bayram tatili geçirecek. Konaklama tesisleri, oteller dolu durumda. Bayram boyunca maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edilmeli” dedi.

“BALIKESİR KIYILARINDA YÜZMEYE ENGEL DURUM YOK”

Marmara’da müsilajın şu anda yüzeyde görülmediğini belirten Şıldak, sözlerine şöyle devam etti: “Balıkesir’in hiçbir koyunda, deniz kıyısında müsilaj yok. Marmara’nın Balıkesir kıyılarında, ne yüzmeye engel görüntü ne kirlilik, ne koku ne de mikrobik durum yok. Vatandaşlarımız rahatlıkla Marmara kıyılarında tatillerini geçirebilir.” Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here