Evden çıkmayın, isteyin gelsin!

0
3469

Korona virüs tehlikesi her geçen gün artarken, İçişleri Bakanlığı 65 yaş üstü vatandaşlarla kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmasını yasakladı. Valilik, 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaç ve alışverişlerinin giderilmesi için Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturdu. 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayan vatandaşların ihtiyaçları görevliler tarafından alınıp evlerine getiriliyor.

İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara Sokağa Çıkma Yasağı genelgesi doğrultusunda Balıkesir Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturdu.

İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama ve yasaklama getirilen vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden ihtiyaçlarını bildirebiliyor.  Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda, başta kolluk birimleri olmak üzere yeteri kadar kamu görevlisi, ekip ve araç görevlendirilerek Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına başladı. Vefa Sosyal Destek Grubu, ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması için; temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere il merkezi ve ilçelerde görev yapmaya başladı.

TÜM EKİPLER GÖREV BAŞINDA

Tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması, temel ihtiyaçlarının karşılanması için valilik, kaymakamlıklar gereken desteği sağlamaya başladı.

Vali Ersin Yazıcı, ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumdaki 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması için 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturduklarını bildirdi.

“EVDE HAYAT VAR”

Balıkesir’de tüm tedbirlerin alındığını vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, “Bilindiği üzere koronavirüsü tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları sınırlandırılmıştır. Lütfen hepimizin sağlığı için tedbirlere uyalım. Bu kapsamda ilimizde gerekli tedbirler alınmış olup Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturulmuştur. Vatandaşlarımızın hizmetindeyiz.  Evde kalalım! Tüm sevdiklerimize zaman ayıralım. Toplum sağlığını ilgilendiren bu konuda gereken desteği ve katkıyı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vereceğinize yürekten inanıyoruz. Evde hayat var. Zorunlu olmadıkça lütfen evi tercih edin. Evde aile var. Evde sevgi var. Evde huzur var. Evde güven var. Evde sağlık var” diyerek, Balıkesirli hemşehrilerine çağrıda bulundu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here