Karesi’de Halk Sağlığı Günleri’ne yoğun ilgi

0
118

Halk Sağlığı Haftası kapsamında Karesi Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay Derneği işbirliğinde Halk Sağlığı Günleri düzenlendi.

Karesi Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay Derneği işbirliğinde Halk Sağlığı Haftası kapsamında Halk Sağlığı Günleri etkinliği düzenlendi. Toplu Taşıma Merkezi (TTM) yanında düzenlenen etkinlikte kurulan stantlarda çeşitli sağlık taramaları ve farkındalık etkinlikleri yapıldı.

Etkinlikler kapsamında stantları gezen vatandaşlara Yaşama Yol Ver, Umuda Kapı Açıyorum, kemik ölçümü, göz muayenesi, ağız ve diş sağlığı, tansiyon, sağlıklı beslenme ve obezite, anne ve çocuk sağlığı, sağlıklı hayat merkezi, organ bağışı ve Yeşilay Derneği stantlarında bilgiler verildi, taramalar gerçekleştirildi.

KAYMAKAM ARSLANBAŞ VE BAŞKAN ORKAN DA GEZDİ

Halk Sağlığı Haftası tarama ve bilgilendirme etkinliğine Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu ve yönetimi kurulu üyeleri de katıldı. Kaymakam Arslanbaş, Başkan Orkan ve Başkan Hocaoğlu stanttaki uzman ve yetkililerden bilgi alırken, etkinliğe katılan vatandaşlarla sohbet etti. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here