“Pandemi bitti deniliyor ama bundan virüsün haberi yok!”

0
57

Balıkesir Tabip Odası Başkanı Necdet Uçan, Sağlık Bakanlığı’nın son açıkladığı vaka sayılarını değerlendirdi. Uçan, vaka sayısının günlük 52 bin 203 olduğuna dikkat çekerek, herhangi bir önlem alınmamasını eleştirdi.

“Pandemi bitti, önlem alınmayacak deniliyor ama bundan virüsün haberi yok” değerlendirmesinde bulunan Balıkesir Tabip Odası Başkanı Necdet Uçan, toplum sağlığını hiçe sayanların büyük vebal altında olduğunu dile getirdi. Virüsün yayılmasını engelleyecek önlemlerin neden alınmadığını da sorgulayan Uçan, sonbahar ve kış aylarının zor geçeceği uyarısında bulundu.

“GÜNLÜK VAKA SAYILARI 50 BİNİN ÜZERİNE ÇIKTI”

Tabip Odası Başkanı Uçan, vaka sayılarıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Sağlık Bakanlığı verilerine göre günlük vaka sayıları 30 binlerden 50 binlerin üzerine çıktı, ölüm sayıları da artmaya devam ederek haftalık 157’ye çıkmıştır. Sağlık Bakanlığınca en son açıklanan haftalık Covid-19 veri tablosunda vaka sayısının 365 bin 424, günlük 52 bin 203 olduğunu ve tüm uyarılarımıza rağmen yetkili makamların hiçbir önlem almadığını, hastalığı kendi akışına bıraktıklarını, vatandaşı da kendi yazgıları ile baş başa bıraktıklarını üzülerek görmekteyiz.

“ÖNLEM ALINMASI İÇİN DAHA NE BEKLENİYOR”

Bu gidişle sonbahar ve kış ayları çok daha zorlu geçecektir. Ağustos ayına girdiğimiz süreçte Sağlık Bakanlığını yeterli aşı temin etmeye, aşı kampanyaları düzenlemeye, tüm risk grupları için mevsimsel grip aşısı tedarikinin de şimdiden yapılması gerektiğini hatırlatıyoruz. Toplum sağlığını hiçe sayanlar vebal altındadır. Önlem alınması için daha ne bekleniyor?” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here