“Pandemi sürecinin sorumlusu kim?”

0
435

Balıkesir Tabip Odası yönetimi tarafından yapılan açıklamada Sağlık Bakanının açıklamalarına yanıt verilerek, “Bakan yine dilek ve temennide bulunmuş. Nereye gidiyoruz. Pandemi sürecinin sorumlusu kim?” denildi.

Oda yönetiminin açıklaması şöyle: “Sağlık Bakanlığı’nın 29 Ocak-4 Şubat verilerine göre 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayısı Balıkesir’de 100 bin kişide 900,52 oldu. Balıkesir’de 22-28 Ocak tarihinde ise bu rakam yine 100 bin kişide 597,69 olmuştu. Sadece bir haftadaki artış yüzde 50. Vaka sayıları en çok artan 10 il arasında yokuz. Ancak bu 10 ilde yüzde 50’den fazla artış olduğunu gösterir ki tabloyu yansıtması açısından çok önemli ve vahim. 13 Şubat Pazar günü vaka sayısı 73 bin 787 olurken, vaka sayıları azalırken Omicron diğer virüslere göre daha az hastalık yaparken, sağlık otoritesi tarafından endişelenmemize gerek yok denilirken, 276 vatandaşımız daha hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Koca ise; ‘Bu yorucu gündemden hızla özgürleşmek, can kayıplarımızı azaltmak için vaka sayısını düşürmeliyiz. Aşı ve tedbir vakaları önler’ diyerek dilek ve temennide bulunmaya devam ediyor. Biz hekimler pandemi sürecinde her gün tükenir ve ölürken, sorumlulardan gereğini yapmasını istiyor ve bekliyoruz.” Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here