Sağlık için hep birlikte el ele

0
174

Susurluk Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen “BAĞIMLILIK VE KANSERLE MÜCADELE SEMPOZYUMU”,  Belediye Park Düğün Salonu’nda yapıldı.

Sempozyuma Belediye Başkanı Nurettin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Akoğlan, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çatak, İlçe Müftüsü Alaattin Türkoğlu, Tarım ve Orman İlçe Müdürü İsmail Göçer ile vatandaşlar katıldı.

Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu Bursa İl Başkanı Tülay Armağan, Susurluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmeni Güliz Şahin, Bursa Kanserle Savaş Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ecemiş ve Bursa doruk Özel Yıldırım Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Fatih Yeğen’in konuşmacı olduğu sempozyumda konuşmacılar vatandaşlara bağımlılık ve kanserle ilgili yapılan çalışmalara değinerek, “Yapılan bu çalışmalarla öğrencilerimizin, çocuklarımızın, halkımızın bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık kazanmaları, amaçlandığı, bir toplum sağlığı ve güvenlik sorunu haline gelen bağımlılık ve kanserle mücadele sürecinde devletin bütün kurumları ve toplumun bütün üyeleri ile iş birliği gerçekleştirmenin, kamuoyu oluşturmanın, önleyici ve iyileştirici çalışmalar yapmanın öneminin oldukça büyük olduğu” vurgusu yapıldı.

Belediye Başkanı Nurettin Güney de yaptığı konuşmada sempozyuma destek veren kurumlara teşekkür ederek, “Bağımlılık ve Kanserle Mücadele Sempozyumunun toplumsal duyarlılık ve bilinç oluşturulması bakımından halkımızda farkındalığın artmasına yardımcı olacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından program çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here