Sağlıkçılar iş bıraktı

0
226

Sağlık emek ve meslek örgütleri çalışma şartlarını protesto etmek için iki günlük iş bırakma eylemi başlattı. İl Sağlık İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması düzenleyen meslek örgütleri, haklarını alasıya kadar eylemlere devam edeceklerini vurguladı.

Basın açıklamasına Balıkesir Tabip Odası, SES, Genel Sağlık-İş Sendikası, Tabip-Sen, Hekim-Sen, Balıkesir Aile Sağlığı Elemanları Derneği, Balıkesir Aile Hekimleri Derneği, Hekim Birliği Sendikası, Türk Diş Hekimleri Birliği ve Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik Dayanışma Sendikası üyeleri katıldı.

“EMEĞİMİZLE ALAY EDİLİYOR”

Sağlık çalışanlarının sorunlarına ve taleplerine kulak tıkandığını belirten Balıkesir Tabip Odası Başkanı Necdet Uçan, pandemi döneminde canla başla çalışırken, ücret kesintileriyle, işten atılma tehditleriyle, yoksullukla karşı karşıya bırakıldıklarını, izin kullanmalarına, emekli olmaların ve hatta istifa etmelerine bile izin verilmediğini söyledi.

Uçan, “Altı aylık oyalanmanın ardından yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay edildi. Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken, nitelikli şekilde ve baskı altında olmadan çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmış çalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini isterken, sizlerin bize reva gördüğü,  performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçe şehir hastaneleri ödemelerine gitmektedir” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here