Sağlıkta büyük onur

0
11

Balıkesir’de 9 hastane, 373 Aile Hekimliği Birimi ve özel hastanelere ‘Bebek Dostu’ unvanı verildi.

Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde 1991 yılında başlayan, temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’nda Balıkesir’de 16 Kamu Hastanesinin 9’una, Özel Hastanelerin tamamına ve 399 Aile Hekimliği Biriminden 373’üne ‘Bebek Dostu’ unvanı verildi.

İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe, “Bu çalışmalar neticesinde bebeklerimiz hayata daha sağlıklı başlayabilmekte ve ülkemizde gerçekleşen doğumların büyük çoğunluğu Bebek Dostu hastanelerde gerçekleşmektedir. Gelinen bu noktayı daha da geliştirmek ve emzirme konusunda farkındalık yaratabilmek için ülkemizde her yıl 1-7 Ekim tarihleri Emzirme Haftası olarak kutlanıyor” dedi.

Ankara’da 81 İl Sağlık Müdürü ve Çocuk, Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Birim Sorumlularının katılımı ile  düzenlenen Altın Bebek Dostu İller Ödül Töreni ve 5. Ulusal Emzirme Haftası Sempozyumunda, ‘Altın Bebek Dostu’ illere plaketleri verildi.

Balıkesir adına ‘Altın Dostu Bebek İl’ plaketini İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Necati Kelemençe ile Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Birim Sorumlusu Dr. Semih Yılmaz aldı. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here