Sahalar hazırlanıyor

0
111

Amatör liglerin akıbeti, Covid-19 pandemisi nedeniyle belirsizliğini korurken, Balıkesir il merkezi ve ilçelerinde bulunan amatör lig maçlarının oynandığı sentetik sahalarda bakım çalışmaları hızla devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren 5 tesisteki sentetik futbol sahaları bakıma alındı. Amatör takımlar başta olmak üzere, okul spor takımları, ilçe ve belde takımlarının maçlarının ve antrenmanlarının yapıldığı sentetik çim sahalarımızın bakımları yapılıyor.

Çalışmalar kapsamında, Ali Hikmet Paşa Tesisleri Sentetik Çim Sahaları, Bandırma Sanayi Sahası, Havran Sentetik Çim Sahası, Edremit Sentetik Çim Sahası ve Ayvalık Hüsnü Uğural Sentetik futbol sahalarımızın bakımları yapıldı.

Bakım ve onarım çalışmaları kapsamında granül eklemesi, muhtelif yerlerin onarımı, silis kum atılması, lokal tadilatları ile tüm eksiklikleri gideriliyor. Sahanın fırçalanması işlemi ile sahada yatmış olan çim iplerini kaldırılıyor. Bunun yanı sıra toprak taneciklerinin, granüllerin ve yaprakların toparlanması sağlanıyor.

Yapılan bakım işlemleri sahanın ömrünü uzatırken aynı zamanda halı sahaya yapışan sakız, mıcır, kabuk gibi maddelerin temizliği de yapılıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Futbol sahalarının daha verimli ve sağlık bir şekilde hizmet verebilmesi noktasında tüm bakım ve yenileme çalışmalarımız devam edecek. Yapılan bakım çalışması sahaların ömrünü uzatırken, sahaların bakımı tamamlandığında, futbolcular daha sağlıklı ortamda müsabaka ya da antrenmanlarını yapmış olacaklar” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here