Şampiyon Bu Piliç

0
38

2019-2020 Gençler Ferdi ve Takım Türkiye Şampiyonası’nda Balıkesir’i temsil eden Bu Piliç Spor, şampiyon oldu.

Geçtiğimiz günlerde Aydın Didim Spor Salonu’nda düzenlenen Türkiye Gençler Şampiyonası’nda takım maçlarında 47 ekip mücadele ederken, ferdi müsabakalarda ise 170’si erkek, 111’si kız olmak üzere 281 sporcu madalya ve kupa mücadelesi verdi.

İlk iki gün oynanan takım maçları sonunda, Genç Erkekler finalde İstanbul DSİ´yi yenen Çorum Belediyesi, Genç Kızlarda ise finalde Kocasinan Belediyesi´ni 3-0 mağlup eden Bu Piliç Spor, Genç Takımlar Türkiye Şampiyonu oldu.

Ferdi müsabakalar sonunda Zeynep Karaca dördüncü, Yağmur Şevval Karaca beşinci, Genç Çift Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda ise Zeynep Karaca-Yağmur Şevval Karaca çifti üçüncü olarak, Milli Takım kadrosunda yer almayı başardı.

Müsabakaların ardından madalya ve kupa töreni düzenlendi. Törende dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını; Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Belediye Başkan Vekili Yusuf Deveci, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Cem Uğurlaş, Gençlik ve Spor Aydın il Müdür yardımcısı Hamide Ercan ve Didim Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ufuk Kurucu takdim etti. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here