Şampiyonu ağırladık

0
31

WBO Avrupa Ağır Sıklet Boks Şampiyonu unvanını elinde bulunduran Balıkesirli boksör Ali Eren Demirezen, HABERCİ ekibiyle bir araya gelerek, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

2016 yılında gerçekleşen Rio Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil ettikten sonra kariyerine profesyonel olarak Almanya’da devam etme kararı alan Ali Eren Demirezen, ringe çıktığı 13 karşılaşmada 12 galibiyet ve 1 yenilgi alarak, bin 308 boksörün yer aldığı dünya sıralamasında 46’ncı sıraya yerleşti.

Haberci Gazetesi’nden Orhan Köken tarafından Yeşilli Döner Salonu’nda misafir edilen Ali Eren Demirezen, Dünya Şampiyonluğu kemeri için ringe çıkabilmesi için dünya sıralamasında ilk 20’ye yükselmesi gerektiğini, maç planlamalarının da buna göre yapıldığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Balıkesir Üniversitesi Kepsut Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladığını hatırlatan Ali Eren Demirezen, “Rektörümüz İlter Kuş, benim antrenman ve maç programıma eskiden olduğu şekilde devam ederek, ülkemizi temsil etmeyi sürdürmemi istedi” dedi.

“BALIKESİRSPOR’A SAHİP ÇIKALIM”

Sporcu ve spor kulüplerinin yaşadığı ekonomik sorunlara değinen şampiyon boksör, “Benim gibi bireysel sporlar ile uğraşanların maddi ve manevi desteğe ihtiyacı oluyor. Ancak spor kulüplerinin şartları bizden daha zor. Şehrimizin en önemli markası Balıkesirspor’un durumu ortada. Şehrin her kesiminin gerekli desteği verip, kırmızı-beyaz renkleri hak ettiği yere taşıması lazım” dedi.

Çalışmalarına Bursa’da devam ettiğini belirten Ali Eren Demirezen, “Şu anda bir taraftan kilo dengelemesi yaparken, diğer taraftan da antrenmanlarıma Bursa’da devam ediyorum. Yeni maç programım önümüzdeki günlerde belli olacak. Rakip belirlenirken, seçici davranıyoruz. Çünkü aldığımız veya kaybettiğimiz her puan, dünya sıralamasındaki yerimizi etkiliyor” dedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here