Sarı, Mumcu’yu andı

0
121

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, 1993 yılında suikast sonucu öldürülen Gazeteci Uğur Mumcu’yu andı.

“MUMCU, TÜRKİYE’NİN AYDINLIK BEYNİYDİ”

Sarı, gazetecileri öldürerek gerçeklerin üstününün kapatılmaya çalışıldığını söyledi. Sarı, “Araştıran, sorgulayan ve mesleğini korkusuzca icra eden bir gazeteci olan Uğur Mumcu, insanlara fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmalarını öğütlüyordu. Ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelerin iç yüzünü kendi fikir penceresinden bizlere anlatıyordu. Gerçeklerin gün yüzüne çıkmasından rahatsız olan hainler, Uğur Mumcu’yu susturmak için, kalleşçe düzenledikleri bombalı suikast ile canına kıydılar.

Gazetecileri öldürerek gerçeklerin üstünü kapatmaya çalıştılar fakat başaramadılar. Uğur Mumcu’nun açtığı yoldan yürüyen birçok gazeteci var. Şu anda da her ne kadar cezaevlerine tıkayıp susturulmaya çalışılsa da yine engelleyemezler. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ve Uğur Mumcu’nun anlayışıyla hareket eden bir toplumu engelleyemezler. Mumcu, Türkiye’nin aydınlık beyniydi. Araştırmacı gazeteci, yazar Uğur Mumcu’yu özlem ve saygı ile anıyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here