Satrançta dostluk turnuvası

0
64

Balıkesir Satranç Kulübü (BSK) ile Deniz Satranç Kulubü (DSK) 1.Dostluk Kapalı Satranç Turnuvası 27-28 Kasım’da Balıkesir Satranç Kulübü binasında 32 sporcunun katılımı ile 60+30′ tempoda  yapıldı.

Turnuvada Kayra Arat, Hüseyin Arda Sakarya ve Doruk Çakır ilk üçü paylaştı. Turnuvaya katılan tüm sporcular madalya ile ödüllendirildi.Ulusal Hakem Çağrı Işık’ın baş hakemliğini yaptığı turnuvanın sonuçları ulusal ve uluslarası rating sistemine göre UKD ve ELO  sonuçlarına gönderilecek.

Balıkesir Satranç Kulübü 2. Başkanı Nizamettin Güngör, daha önce yapmayı planladıkları ancak pandemi nedeniyle gerçekleştiremedikleri etkinliği hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını vurguladı.

Güngör, “İki kulübümüzün dostluğunun pekişmesi, oyuncularımızın gelişmesi ve tecrübe kazanmasını amaçladığımız turnuvamız iki gün sürdü. Sporcularımız adına iyi bir deneyim olduğunu düşünüyorum. Sporun sadece rekabet etmek değil dostluk, arkadaşlık, centilmenlik olduğunu da gösterdiler. İki kulüp arasındaki dostluk turnuvalarımız ilerleyen süreçte de devam edecek. Turnuvanın yapılmasına katkı sunan Deniz Satranç Kulübü Başkanı Mete Deniz’e, turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve hakemlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz değerli velilerimize ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here