Savaştepe hız kesmiyor

0
110

Savaştepe’de Gençlik Merkezi çalışmaları ile spor faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Kontrollü sosyal hayatta gençlik merkezleri ve antrenörler, faaliyetlerini alınan tedbirler ve belirlenen kurallar çerçevesinde sürdürüyor.

Savaştepe Gençlik Merkezi, sosyal mesafeye dikkat ederek sınırlı sayıda genci ağırlıyor. EBA’ya girmekte sorun yaşayan, internete erişimi olmayan çocuk ve gençlerimiz için de gençlik merkezinde bulunan bilgisayar atölyesi EBA sınıfına dönüştürüldü. Covid-19 ile mücadele kapsamında uzaktan eğitim alan öğrencilere destek olunması noktasında Savaştepe Gençlik Merkezi de EBA destek noktası oldu.

Gençlik ve Spor il Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Savaştepe Gençlik Merkezi’nde gençlik liderleri ve gönüllü gençlerle buluştu. Ardından futbol sahasında güreş antrenmanları yapan sporcularla sohbet etti. İlçe genelinde yürütülecek projeler için tesislerde ve alanlarda incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Arıcıoğlu, “İlimizde bulunan 8 Gençlik Merkezimizi uzaktan eğitim döneminde ‘EBA Erişim Noktaları’ olarak gençlerimizin hizmetine sunduk. Çocuklarımız ve gençlerimiz; maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde gönül rahatlığı ile gençlik merkezlerimizde derslerini takip edebiliyor. Spor ve sanat faaliyetleri gençlerimizi bağımlılıklardan korumanın en güzel yolu” dedi.

Birbirinden değerl,i pırıl pırıl gençleri aydınlık bir geleceğe hazırlamak ve onları geliştirmenin öncelikli hedefleri olduğunu belirten Arıcıoğlu, “Gençlik merkezlerimiz yıl boyu verilen eğitimlerle, çalışmalarla gençlerimizin geleceğine ışık tutmakta. Gönüllü gençlerimiz ve gençlik liderlerimiz öncülüğünde daha çok gencimizi merkezlerimizde görmek istiyoruz. Bu vesile ile Savaştepe ilçemizde önemli çalışmalara imza atan Gençlik Merkezimizde eğitim gören çocuk ve gençlerimize sağlıklı ve başarılı bir gelecek diliyorum” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here