“Savunma sanayine üretim yapmaya hazırız”

0
41

Vali Ersin Yazıcı, milletvekilleri, sanayiciler ve bürokratlarla birlikte Ankara’da temaslarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile toplantı yapan Balıkesir heyetine başkanlık eden Vali Yazıcı, “Balıkesir’in geleceğinden hep birlikte çok ümitliyiz. Biz savunma sanayine çok büyük katkılar sunabileceğimize inanıyoruz. Sizlerin de yardımlarıyla KOBİ’lerimizin ve şirketlerimizin gayretleriyle ve samimi çalışmalarıyla inanıyorum ki; Türk Savunma Sanayinin artı değer üreten firmaları Balıkesir’de çoğalacak. Bu konuda yapılacak her türlü çalışmada başta OSB yönetimi olarak tüm kurum ve kuruluşlarımızla elimizden gelen gayreti sonuna kadar göstereceğiz. Biz Aselsan’a, Havelsan’a, Roketsan’a mutlak surette iş yapan firmaların Balıkesir’de çok sayıda olmasını arzu ediyoruz” dedi.

Ankara’da bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Vali Ersin Yazıcı, yapılan çalışmalar, yatırımlar ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulundu. Savunma Sanayi Başkanlığını ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Bekki, Balıkesir OSB Müdürü Mesut Eray, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç, Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Burcu Aydemir, Balıkesir Sanayi Odası Genel Sekreteri Engin Akyüz; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile yaptıkları görüşmede Balıkesir sanayisi ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde yatırım fırsatları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

“BALIKESİR’İN GELECEĞİNDEN HEP BİRLİKTE ÇOK ÜMİTLİYİZ”

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile yaptıkları toplantıda Balıkesir’in, sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde değerlendiren ve ülkenin gelişimine en fazla katkıyı sunan illerden biri olması için yoğun bir çaba harcadıklarını kaydeden Vali Ersin Yazıcı, “Balıkesir’in geleceğinden hep birlikte çok ümitliyiz. Bu ümitlerle birlikte Balıkesir’in savunma sanayine çok büyük katkılar sunabileceğimize inanıyorum. Sizlerin de yardımlarıyla KOBİ’lerimizin ve şirketlerimizin gayretleriyle ve samimi çalışmalarıyla inanıyorum ki; Türk Savunma Sanayinin artı değer üreten firmaları Balıkesir’de çoğalacak. Sanayi Odamız, Ticaret Odamız ve tüm kurum ve kuruluşlar ile bu milletin emrindeyiz. Bu konuda yapılacak her türlü çalışmada başta OSB yönetimi, belediye, üniversiteler ve valilik olarak biz tüm kurum ve kuruluşlarımızla elimizden gelen gayreti sonuna kadar göstereceğiz. Biz Aselsan’a, Havelsan’a, Roketsan’a mutlak surette iş yapan firmaların çok sayıda olmasını arzu ediyoruz. Balıkesir’imizin zengin potansiyelinin ortaya çıkarılmasına, bu potansiyelin stratejik bir plan çerçevesinde en üst düzeyde değerlendirilmesine, kaynak, beceri ve birikimlerini harekete geçirip rekabetinin artmasına bu gibi projeler büyük katkı sağlayacaktır. Savunma sanayinin şehrimizde gelişebilmesi için elimizden gelen çabayı sarf etmekteyiz. İş insanlarımıza yeni yatırım alanlarının ve istihdam olanaklarının açılması açısından ilimiz ve ülkemiz ekonomisine önemli bir katma değer katacak çalışmalara valilik olarak her zaman destek olduk ve bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Balıkesir’in kalkınması için tüm paydaşların ortak kent kimliğiyle hareket etmeleri son derece önemli. Balıkesir için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Böylece bu birliktelik Balıkesir’imizin ve ülkemizin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak” dedi.

Ankara’da çok verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve ziyaretlerinin devam edeceğini ifade eden Vali Yazıcı, Balıkesir’in tüm projelerini yakından takip ettiklerini söyledi. Yazıcı, Ankara temaslarında Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Adnan Ertem ile Kara Harp Okulu Komutanı Tuğgeneral Gültekin Yaralı’yı ziyaret etti. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here