Şehirli: İktidar yürüyüşünü Altıeylül’den başlatmak istiyoruz

0
84

CHP Altıeylül İlçe teşkilatı tarafından ‘İktidara Yürüyüş Dayanışma Yemeği’ Gala Aktivite Merkezinde gerçekleştirildi. Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, “Bizler bugün iktidar yürüyüşünü Altıeylül’den başlatmak istiyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altıeylül İlçe teşkilatı tarafından ‘İktidara Yürüyüş Dayanışma Yemeği’ Gala Aktivite Merkezinde yapıldı. Yemekte açılış konuşmasını yapan Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, Millet İttifakı’nın başlangıcından bu yana emeğini, samimiyetini ve tecrübesini esirgemeyen, yerel seçim sürecinde her an CHP’ye destek veren İYİ Parti Altıeylül İlçe başkanı Özlem Ural, yönetim kurulu ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti.

Şehirli, “Bizler bugün iktidar yürüyüşünü Altıeylül’den başlatmak istiyoruz. Bunun için sizlere bir Halil İbrahim Sofrası kuralım istedik. Halil İbrahim Sofrası hikayesini hepiniz bilirsiniz. İyiliği, paylaşmayı ve birlikteliği ifade eder. Yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte bizlerin iktidara yürümemiz için Atamızın dediği gibi tek bir şeye ihtiyacımız var. O da çalışkan olmak. Yine partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Birlik ve beraberlik kaderi ilahiden gayri her şeyi yener.’ Bizler yani Mustafa Kemal’in askerleri AKP’nin iktidarına son vermek için yurtta sulh, cihanda sulh şiarıyla başarıya ulaşacağız. Bütün bunları Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde başaracağız” dedi.

Şehirli, Kılıçdaroğlu’na şöyle seslendi: “Genel Başkanım; bizler iktidar yürüyüşünü başlattık. Yurdum dört bir yanından zincirleri kıra kıra geliyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.”

“MİLLET İTTİFAKI İKTİDAR OLACAK”

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, konuklara “Altıeylül’den bu birleşme, iktidara yürüyüş, bir olma, diri olma toplantısına hoş geldiniz” diye seslendi.

Ülkenin de bunu istediğini ifade eden Aytekin, “Birileri bölerken, ayrıştırırken, birileri düşman ilan ederken biz birleştireceğiz, bu milleti kardeş yapacağız, bir araya getireceğiz, tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi. Türkiye’nin dört bir yanını dolaşıyoruz. Bu toplum Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Türk’ü, doğulusu, batılısı kavga etmekten, ötekileştirilmekten bıkmış usanmış. Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Millet İttifakı’nın bu toplumun tek bir ferdini bile öteki ilan etmeden kucaklamasını bekliyor. İnanıyorum ki ilk seçimde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin öncülük ettiği Millet İttifakı bu ülkede iktidar olacak ve bu ülkenin ihtiyaçlarını, sorunlarını, problemlerini tek tek çözecek” diye konuştu.

“70 YIL SONRA CHP’Yİ İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ”

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin de; gecede konuklara hitap etti. Katılımcıların çokluğunun kendisini mutlu ettiğini ifade eden Şahin, iktidar yönünde umutlarının arttığını belirterek, “Geçtiğimiz 2019 yılı sandıkta yenilmez denilen AKP faşizmini sandığa hep birlikte gömdük. İşte o zaman iktidarın ön sözünü yazmış olduk. İnşallah gelecekteki genel seçimde de son sözümüzü söyleyeceğiz, 70 yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ni hep birlikte iktidara taşıyacağız.

Mustafa Kemal Atatürk’e layık olduğumuz bir teşkilat olduğumuzu hep birlikte ispat edeceğiz. Bizler Kuva-yi Milliye ruhundan gelen, Anadolu Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunun takipçileriyiz. Bu yıl TBMM’nin kuruluşunun 100’ncü yıldönümü. Gönül isterdi ki bu yılı biz iktidarda kutlayalım. Ama maalesef bunu ıskaladık. Ama 2023 yılı, yani Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserim var dediği cumhuriyetimizi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100’ncü yıldönümünde inşallah hep birlikte partimizi iktidarla buluşturacağız. Bu uğurda hepinizin ilk hedefi elbette ki birlik ve beraberliği sağlamaktır.

Balıkesir’de, Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtında bir söz vardır. ‘Birlik ve beraberlik kaderi ilahiden gayri her şeyi yener’ der Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. İktidarın anahtarı birlik ve beraberlikten geçiyor. Biz bu birlik ve beraberlik sayesinde Kurtuluş Savaşı’nı verdik ve Cumhuriyeti kurduk. İnşallah bu salonlar daha da büyüyecek, daha da kalabalıklaşacak.

Önümüzdeki hafta yapacağımız il başkanlığı seçimiyle de asıl mücadele edeceğimiz kitlenin AKP faşizmi olduğunu, AKP iktidarını alaşağı etmemiz gerektiğini asla unutmamamız gerektiğine inanıyorum. Bu yarışta kesinlikle kırgınlıklara, kem sözlere yer olmadığına inanıyorum. İnşallah önümüzdeki hafta il seçimlerimizi de bu olgunlukla tamamlayacağız” dedi.

“MİLLET İTTİFAKI’NIN GÜCÜNÜ BİLİYORLAR ONDAN KORKUYORLAR”

Milletvekili Ahmet Akın ise; geceye katılan İYİ Partililere teşekkür ederek, “Bizim birliğimizden, beraberliğimizden korkuyorlar. Millet İttifakı’nın gücünü biliyorlar, ondan korkuyorlar. Bu ittifak iktidara yürüyor. Şu anda seçim ne zaman olur bilmem. Size ben net olarak şunu söyleyeyim yolcudur Abbas, bağlasan durmaz. İktidarı sizlere yaşatacağız elbirliğiyle. Öncelikle güzel Allah’ım birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Çünkü birlik, beraberlik en büyük gücü ortaya çıkartıyor. Şu anda çarşıda, pazarda, manavda, sokakta nereye giderseniz gidin AKP’den illallah demiş millet. Sırtımızdan, yakamızdan düşün diyorlar. Öyle duruma geldi ki şu anda AKP’nin en tepe yöneticisi ‘yav arkadaşlar bu gençler neden evlenmiyor’ diyor. Burada gençler var. Gençler neden evlenmiyor? Ama Cumhurbaşkanı duymuyor; Cumhurbaşkanım genç kardeşlerimiz işsiz, iş yok. Genç kardeşlerimizin gelecekte yapacakları planları yok. 17 yıldır ülkeyi getirdiğiniz noktada artık gençlerin umutlarını yok ettiniz. Ama bizler Millet İttifakı olarak gençlerimizin umutlarını en tepeye taşıyoruz. İnşallah, Allah’ın izniyle milletimizin de desteğiyle zafer yakın arkadaşlar. Önümüzde çok yakın zamanda il başkanlığı seçimimiz var. Bütün aday arkadaşlara başarılar diliyorum. Buradan bir kez daha söylemem gerekiyor: Kazandığımız belediyelere sahip çıkmamız gerekiyor. Şu anda belediyeleri kazandığımız yerlerde oylarımızın hepsinde artış var. İktidara gitmemizin yollarından en kuvvetlisi de kendi belediyelerimizin hizmetlerini herkese anlatmak. Belediye başkanlarımızın hepsiyle gurur duyuyoruz ve hepsini de sonuna kadar destekliyoruz. Birliğimizin ve beraberliğimizin ayrışmaması ve belediye başkanlarımızla beraber tek yumruk gibi, aslanlar gibi onların hizmetlerini halkın kademesine anlatmak bizim borcumuz ve bunu yapıyoruz. Sizlerin huzurunda belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. 10 aylık süre içinde seçilen bütün belediye başkanlarımız görevini aslanlar gibi yapıyor. Önümüzdeki seçimler birisi Haziran’da, birisi Kasım’da. AKP’yi takip edin. Nasıl bir telaşın içinde olduklarını takip edin. Onun için, onlara artık iktidarı unutturmamız için önümüzdeki seçimler milat. 16 Şubat’ta biz il başkanımızı seçiyoruz, 17 Şubat’ta sahaya iniyoruz tamam mı? Gitmedik köy, sıkmadık el bırakmayacağız. İktidar olmak için mücadele edeceğiz.”

Gecede CHP İl Başkanı Serkan Sarı da bir konuşma yaptı. Geç saatlere kadar süren gecede konuklar canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi. Geceye önceki Milletvekilleri, sivil topum örgütü temsilcileri, sendika yöneticileri de katıldı. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here