Şehit ailelerine bayram ziyareti

0
56

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte bayramda şehit ailelerine ziyarette bulundu. Vali Şıldak, programına 1994 yılında Van-Başkale’de vatani görevini yaparken şehit olan Jandarma Er Bahattin Duman’ın Köseler Kırsal Mahallesinde ikamet eden anne ve babasını ziyaretle başladı. Vali Şıldak ve eşi, evlerine misafir oldukları şehidin annesi Hacer Duman ve babası Tacettin Duman’ın Ramazan Bayramını kutladı.

Şıldak, şehit ailelerine kapılarının her zaman açık olduğunu ve şehitlerin haklarının hiçbir şekilde ödenemeyeceğini ifade etti. Ziyaretlerinden dolayı Vali Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’a memnuniyetlerini dile getiren şehidin anne ve babası, gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı kendilerine teşekkür etti.

Şıldak çifti ziyaretlerine 1994 yılında Batman-Kozluk’ta vatani görevini yerine getirirken şehit olan şehit Er Mustafa Yorulmaz’ın Tatlıpınar Kırsal  Mahallesinde ikamet eden annesi Fatma Yorulmaz ve babası Hüseyin Yorulmaz ile devam etti. Vali Şıldak ve eşi aileyle sohbet ederek bir isteklerinin olup olmadığını sordu. Şehidin anne ve babası, samimi bir sohbet ortamında geçen ziyaret dolayısıyla Vali Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’a teşekkür etti.

Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak, Tatlıpınar Kırsal Mahallesinde ikamet eden şehit Uzman Jandarma Çavuş Ali Güngördü’nün ailesini de ziyaret etti. 2004 yılında Tekirdağ-Çorlu’da şehadete eren şehit Uzman Jandarma Çavuş Ali Güngördü’nün annesi Gülten Güngördü ve babası Hüseyin Güngördü’ye ziyarette bulunan Vali Şıldak ve eşi ailenin bayramını kutladı. “Sizler, şehidimizin devlete emanetlerisiniz. Bizler sizin her zaman yanınızdayız” diyen Vali Şıldak’a ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren aile  kendilerine teşekkür etti. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here