Semt Polikliniği Açıldı

0
213

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Altıeylül Semt Polikliniği, Necatibey Eğitim Fakültesi içerisinde açıldı.

Semt Polikliniğinin açılışını Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Ak Parti Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Sağlam, Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz ve vatandaşlar katıldı. Törende Semt Polikliniğinin açılmasına katkı sağlayan iş adamlarına plaket takdim edildi.

“HEDEF ÜNİVERSİTE İLE ŞEHRİN BÜTÜNLEŞMESİ”

Açılışta konuşan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, yapılan hizmetin üniversite-şehir bütünleşmesi ile gerçekleştiğine de dikkat çekti Rektör Kuş, “Başta Valimiz ve şehrimizin yöneticilerinin destekleri ile buradaki cihazların alımı ve semt polikliniğimizin tefrişatı sırasında emeği geçen, elini taşın altına koymaktan geri durmayan tüm hayırseverlerimize, iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Balıkesir Üniversitesi Vakfımızın öncülüğünde bizlere destek oldular ve şehrimizin geleceğine, halkımızın nitelikli sağlık hizmeti alabilmeleri adına önemli katkılar sundular. Hedefimiz üniversitemiz ile şehrimizin bütünleşmesidir. Bu bütünleşme her alanda gerçekleşecektir. Üniversitemiz sağlıkta, sanayide, eğitimde, turizm sektöründe, hayvancılık sektöründe, sosyal ve kültürel etkinliklerde şehrimize katkı sunacaktır. Ayrıca yapmış olduğumuz protokoller aracılığı ile şehrimizin diğer kurumlarına akademik danışmanlık yaparak da katkılarımızı sürdürmeye üniversite olarak devam edeceğiz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here