Sezgin, hasat sezonunu değerlendirdi

0
82

Bandırma Ticaret Borsası  Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, 2019 hasat sezonunu değerlendirdi. Sezgin, “Bandırma Ticaret Borsası olarak fiyat oluşumunda etken rol oynayarak bölgedeki tarım sektörü temsilcileri ile  bölge çiftçisi  için cazip bir kurum olarak hizmet veriyoruz” dedi.

Bandırma Ticaret Borsası’nda ilk mahsullerin gelmesiyle birlikte hasat sezonu başladı. 2019 yılı hasat sezonunu değerlendiren Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Bandırma’nın tarımsal faaliyetlerinin bölge için önemli olduğunu belirtti.

Bandırma Ticaret Borsası’nın da fiyat oluşumunda etken rol oynayarak bölgedeki tarım sektörü temsilcileri ile  bölge çiftçisi  için cazip bir kurum olduğuna dikkat çeken Sezgin, “Bandırma Ticaret Borsası bölge tarımı için önemli bir kurum. Elektronik satış salonunda oluşan fiyatlar çiftçimizi de tüccarımızı da memnun ediyor. Burası bir cazibe merkezi. Üreticiler ve üyelerimiz Borsamızın güvenli ortamından fayda sağlıyorlar. Çünkü Ticaretin en etkili unsuru güven.  Borsamıza çok uzak yerlerden dahi ürün geliyor. 2019 yılı hasat sezonu umarım hem üreticimizi hem de tüccarımızı memnun eder.

Bandırma ve bölgemiz buğday rekoltesi ve kalitesi yönünden önemli bir bölge. Geçtiğimiz yıllarda ortalama verim ve kalitemiz genel olarak Türkiye ortalamasının da üstündeydi. Ürün kalitesi de ekmeklik buğdayda ülkemiz standartlarının üzerinde  inkar edilemeyecek düzeyde oluşuyor.

2019 yılı harman sezonunda aynı kalite beklentisini sağlayacağı kanaatindeyim. Borsamız satış salonunun ürün kalitesine etkisi çok üst düzeyde. Çünkü satış salonunda oluşan fiyatlar arasındaki farklılıklar üreticilerin birbirleri ile daha kaliteli ürün yetiştirmeleri için iletişim sağladıkları bir ortam yaratıyor. Bandırma Ticaret Borsası satış salonu aynı zamanda bir eğitim salonu görevini yerine getiriyor. Doğal olarak bizim üyelerimizin de bölgemizde üretilen kaliteli ürünleri pazarlama kabiliyetleriyle ülkemizin her yerine göndermeleri de çok önemsenmeli. Tüm üreticilerimize ve tüccarlarımıza bereketli bir harman sezonu diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here