Sıcak suyla haşlanan 2 çocuk umuda uçtu

0
223

Balıkesir’de sıcak suyla haşlanan biri 1 diğeri 3 yaşındaki iki çocuk ambulans uçakla Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemotoloji ve Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Sındırgı’da 1 yaşındaki Nisa Esnaf ve 3 yaşındaki Arda Karaoğlu üzerlerine sıcak su devrilmesi sonucu aşırı derecede yandı.

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’ne getirilen iki küçük çocuğun ileri tetkiklerinin yapılması için sevk edilmesine karar verildi. 112 Komuta Kontrol Merkezi tarafından Nisa ve Arda’nın Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemotoloji ve Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmelerine karar verildi.

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, “112 Komuta Kontrol Merkezimiz çocukların yaşlarını da dikkate alarak hızlı bir şekilde tedavilerinin sürdürülmesi için zaman kaybetmeksizin Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi ile iletişime geçti. Bakanlık tarafından çocuklar için çift sedyeli Uçak Ambulans Balıkesir’e gönderildi. Vücutlarında  ikinci ve üçüncü derece yanık olan çocuklar Sağlık Bakanlığı Uçak Ambulansı ile Ankara’ya gönderildi” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here