Şiddet her yerde

0
89

Son günlerde kadına şiddet, kadın cinayetleri, öfke o kadar fazlalaştı ki, bazıları hayvanlara dahi şiddet uygulamaktan çekinmiyor. Şiddet artık yaşamın her alanında görülüyor.

Şiddet, özenti mi? Sebeplerden biri de Televizyon kanallarındaki şiddet ağırlıklı diziler mi? Yoksa çocukların ailede gördükleri, eşler arasında yaşadıkları kötü muamele mi? Yoksa çocukların büyüyünce babalarını taklit etmesi mi? Uzmanlar, sebep her ne olursa olsun psikolojik bozukluk ve eğitimsizlik olduğu yönünde görüş bildiriyorlar. Asıl olan kadını her konuda ikinci insan görmeye çalışan bir zihniyetin kabul edilemez olduğudur.

Kadınların hayatımızdaki önemi tartışılamaz! Unutulmamalı ki bizi doğuran büyütüp besleyen, hastalandığımızda sabahlara kadar başınızda bekleyen ve bu güne getiren annelerde bir kadındır. Kendinden güç olarak daha düşük başka bir canlıda kuvvet denemesi yapmak, şiddet uygulamak  aslında adaletsizliğin başladığı noktadır. Bunun hesabını hiç kimse sormasa, bu hesap mahşer günü mutlaka sorulacaktır.

Neye inanırsanız inanın, hangi dinden olursanız olun inandığımız tek bir güç var ve hepsinin ortak ilahı yaradan. İçinde bir parça Allah korkusu olan zaten eşine, sevdiğine, annesine, kız kardeşine bunu yapmaz, yapamaz.

Aslında eminim ki, bir anlık cinnet ile bunu yapan kişiye 10 dakika sonra pişmanlığını sorsanız kesin “Evet pişmanım” diyecektir. O halde yapmadan önce 5 dakika düşünmek, hatta bir daha düşünmek hepimizin yararına değil mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here