Sınavlar sürüyor

0
39

2020-2021 eğitim-öğretim yılı için ilk öğrencilerini kabul edecek olan Kurtdereli Mehmet Pehlivan Spor Lisesi Özel Yetenek Sınavları Şehit Turgut Solak Spor Salonunda devam ediyor.

Balıkesir’de bu yıl faaliyete giren, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı için 150 öğrenci alması planlanan Kurtdereli Mehmet Pehlivan Spor Lisesi, Özel Yetenek Sınav takvimine göre 15-29 Haziran tarihleri arasında başvuruları alınan adaylar, 1-10 Temmuz tarihlerinde Şehit Turgut Spor salonunda covid-19 önlemleri kapsamında tüm adaylar özel yetenek sınavlarına tabi tutuluyor.

Yaklaşık 600 öğrenciye yakın başvuru alan Kurtdereli Mehmet Pehlivan Spor Lisesi özel yetenek sınav sonuçları 13 Temmuz günü mesai bitimine kadar okul internet sitesinde ve sınavın yapıldığı Şehit Turgut Spor Salonunda açıklanacak.

Adayların yerleştirilmesinde yetenek puanının yüzde 70’i ile ortaokul başarı puanın (5-6-7-8)  yüzde 30’u esas alınacak.

Yetenek sınava girecek olan öğrencilerin değerlendirilmesi 5 ana parametreden oluşuyor. Sporcu öz geçmişi değerlendirilmesi, ritim testi, hız testi, kuvvet testi ve koordinasyon testinden geçerek aldığı puanlar ile sıralamaya girerek spor lisesine girmeyi hak kazanacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız gerçekleştirilen sınav parkurlarını inceledi ve öğrencilerin heyecanına ortak olarak, sınava giren öğrencilere başarılar diledi.

Balıkesir için Kurtdereli Mehmet Pehlivan Spor Lisesi’nin önemini vurgulan Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, şehrimizde sporcular için Spor Lisesi’nin çok önemli olduğunu, bu alanda ihtisaslaşmalarının bir ön basamağı olacağını söyledi. Spor Lisesinin hayırlı olmasını dileyen Arıcıoğlu, yöneticiler ve öğretmenlerine başarı temennisinde bulundu. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here