Şişecam’dan Tıp Fakültesi’ne 200 yataklı ek bina

0
339

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 200 yataklı ek bina kazandırmak için harekete geçti. Rektör Kuş, “Valimiz ile birlikte Şişecam yetkilileri ile görüştük. Şişecam yönetimi konuya olumlu bakıyor yakında sonuç alacağımızı umuyorum” dedi.

Balıkesir Üniversitesi’ne Şişecam’dan dev destek geliyor. Organize Sanayi Bölgesi’nde onlarca işçiye ekmek veren Şişecam şimdi de Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 200 yataklı ek hastane binası kazandıracak.

200 YATAKLI EK HASTANE BİNASI YAPILACAK

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, “Tıp Fakültesi Hastanemizin yatak kapasitesi 225. 1 Şubat’ta Acil Servisimizi ve Yoğun Bakım Ünitelerimizi açtık. Hastanemizde yatak sayımız yetersiz geliyor. 89 olan hekim sayımız 121’e çıktı. Hastane binamızın yanında ek 200 yataklı hastane binası kazandırmak için harekete geçtik. Şişecam yetkilileri ile görüştük, Valimiz bu konuda çok fazla destek veriyor. Şişecam firmasından olumlu görüş aldık” dedi.

PROJESİ HAZIR

Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kazandırılacak 200 yataklı ek binanın projesinin de hazır olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. İler Kuş, “Ben Şişecam Yönetim Kuruluna ek bina ile ilgili rapor hazırlayıp sundum. Şişecam Yönetimi de konuya olumlu bakıyor.  Proje yaklaşık 180-200 milyon liraya mal olacak. Özel sektörün katkısı çok önemli. Şu anda Üniversitemizde Sağlık Bilimleri Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Kongre Kültür Merkezi ve Teknokent’in inşaatları devam ediyor. Böyle bir dönemde özel sektörün destek vermesi çok önemli.

“HASTALARIN AYAĞINA GİDİYORUZ”

Üniversite olarak Necatibey Eğitim Fakültesi’ndeki eski Rektörlük binasında Şehir Polikliniği açarak hastaların ayağına gideceğiz. Eski Rektörlük binasını düzenleyerek Şehir Polikliniği haline getireceğiz, ana branşlarda hizmet verilecek. Amacımız Üniversite hastanesine gelemeyen hastaların ayağına gitmiş olacağız. Bu Şehir Polikliniğinde 17.00’den sonra da hizmet vereceğiz. Şehir Polikliniği’nin bir çok örneği diğer illerde var. Üniversite Vakfımız bu Şehir Polikliniği’ne çok destek veriyor. Vakfa bu Şehir Polikliniği için bağış yapanlarda oldu.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here