6’lı masayı eleştirdi

0
158

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, teşkilat üyeleri ile birlikte düzenlediği toplantıda 6’lı masayı eleştirdi. Alfatlı, “6’lı masanın ucunda da PKK terör örgütünün uzantısının gölgesi var, kendisi var, fikirleri var, icraatları var. Milletimiz bunu biliyor. Kimseyi kandırmasınlar” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri için geldiği Balıkesir’de İl Başkanı Zeki Uçar ve partililerle birlikte toplantı yaptı.

Genel Başkan Yardımcısı Alfatlı, “Özellikle Suriye’de al yıldızlı bayrağımıza kahpece, haince yapılan saldırıyı lanetlediğimizi PKK’ya, PYD’ye bunun iç ve dış uzantılarına da asla ve asla orada bir uydu devlet kurdurmayacağımızı haykırıyoruz Büyük Birlik Partisi olarak. En kısa zamanda da operasyon yapılacaktır.

Bizler Büyük Birlik Partisi olarak Türkiye’yi Alevi’si Sunni’si, Kürt’ü Türkmen’i, Laz’ı Çerkezi kim kendini nasıl ifade ediyorsa Büyük Türk Milleti olarak görüyoruz. Dolayısıyla bizim etnik kökenle ilgili bir sorunumuz yok. Etnik köken üzerinden siyaset yapanları eleştiriyoruz, kınıyoruz. Birilerinin dediği gibi Türkiye’de bir sorun varsa bütün insanlarımızın sorunu vardır, onu çözmekte seçilmişlerin görevidir, hükümetin görevidir, siyasetçilerin görevidir.

Buralardan başka anlamlar çıkartarak PKK terör örgütüne dünyanın en vahşi terör örgütüne bir şekilde arka çıkmaya çalışan siyasi partileri onun uzantısı olan HDP’yi de buradan kınadığımızı HDP’yi de yanına yandaş olarak alan Millet İttifakı’nın bileşenlerini de kınadığımızı ifade etmek istiyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here