Yayınlanma Tarihi :

Ahmet Akın Saha Çalışmalarına Hızlı Başladı

Ahmet Akın Saha Çalışmalarına Hızlı Başladı

CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, parti içindeki yeni sorumluluk alanındaki saha çalışmalarına hızla başladı. CHP’li belediyelerin yerel yönetimler alanında bir marka haline geldiğine dikkat çeken Akın, “Belediyelerimiz çocuklarımızın geleceği, gençlerimizin umudu, yaşlılarımızın rahatı için çalışıyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, yeni görev alanı kapsamında çalışmalara vakit kaybetmeden başladı. Yeni görevinin ilk gününden itibaren Türkiye’nin dört bir yanından gelen CHP parti örgütleri ve CHP’li belediye başkanlarının hayırlı olsun ziyaretlerini kabul eden Akın, partili yerel yönetimlere ilişkin çalışmalarını da sürdürüyor.

Akın, önceki gün Aydın Söke Belediye Meclisi’nde yapılan başkanlık seçiminde CHP Grubuna öncülük etti. Yaşadığı rahatsızlığın ardından geçen hafta vefat eden Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in yerine Belediye Meclisi’nde seçim yapıldı. Akın’ın CHP grubuna öncülük ettiği oylamada 31 Meclis Üyesinin 19’nun oyunu alan CHP’li Mustafa İberya Arıkan Söke Belediyesi’nin yeni başkanı oldu.

CHP’li Akın, merhum Başkan Levent Tuncer’in acı kaybından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Söke’ye kıymetli hizmetlerde bulunan Levent başkanımızı geçen hafta son yolculuğuna uğurladık. Millet İttifakı’nın ortak kararıyla Meclis üyelerimiz Mustafa İberya Arıkan’ı yeni Söke Belediye Başkanı olarak seçtiler. Başkanımıza yeni görevinde başarılar diliyoruz. Kendisi, belediyemizi 31 Mart 2024 seçimlerine taşıyacak” dedi.

“DÜNYA ÖRNEKLERİ BELEDİYELERİMİZDE”

Söke programının ardından İzmir’e geçen CHP’li Akın, Buca Belediyesi’nin kente kazandıracağı ilçenin en kapsamlı spor kompleksinin temel atma törenine katıldı.

Akın, törende yaptığı konuşmada, CHP’li belediyelerin dünyada var olan son örnekleri, son gelişmeleri dikkate alarak vatandaşlara hizmet ettiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Buca Belediyemizin temelini atacağımız dünya standartlarındaki spor kompleksi de bu örneklerden biri olacak. Bugün herkesin kabul ettiği bir gerçek var. Cumhuriyet Halk Partili belediyeler yerel yönetimler alanında bir marka haline geldi. Belediyelerimiz çocuklarımızın geleceği, gençlerimizin umudu, yaşlılarımızın rahatı için çalışıyor. Temelini atacağımız Sporium kompleksi hizmete açıldığında Buca’da en donanımlı spor tesisi olacak. Genç yaşlı herkes sağlıklı yaşam için bu modern ve dünya standartlarındaki tesiste spor yapma imkânına kavuşacak.” Bilge Yurdusev

Kaynak : Şeyma Kızıler

YORUM YAP