Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Başaran: 2023 seçimlerinde yeni bir tarih yazacağız

0
106

Ak Parti İlçe Başkanları Değerlendirme toplantısında İlçe Başkanlarına seslenen İl Başkanı Ekrem Başaran, “Seçimlere az bir süre kaldı. Bunun için kalan zamanı çalışarak geçirirsek, seçim zamanı geldiğinde insanlarımızın kararları da netleşmiş olacak. 2023 seçimlerinde Ak Parti yeni bir tarih yazacak. Çünkü biz durmadan çalışıyoruz” dedi.

Ak Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği İlçe Başkanları İstişare ve Değerlendirme toplantısı Bigadiç’te yapıldı. Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, online olarak Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Marmara Bölge Koordinatörü Halis Dalkılıç, Ak Parti Balıkesir İl Koordinatörü Şahin Tin, Ak Parti Milletvekilleri Mustafa Canbey ve Yavuz Subaşı, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Ak Parti İl Yürütme Kurulu Üyeleri, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz ve İl Gençlik Kolları Başkanı H. Murat Uysal ile 20 İlçe Başkanı katıldı. Toplantıda Ak Parti üyeleriyle yapılan yüz yüze görüşme çalışması, yeni üye çalışmaları ile sandık bazlı hane ziyareti çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

“SEÇİM AKŞAMI BAŞIMIZ DİK OLACAK”

Türkiye’nin çok önemli bir seçime hazırlandığını ve Ak Parti olarak millete karşı önemli sorumluluklarının bulunduğuna dikkat çeken İl Başkanı Ekrem Başaran, “Ak Parti olarak samimiyetle, gayretle çalışmamız ve üzerimize düşen vazifeleri yapmamız lazım. İnşallah bu duyarlılıkla, bu bilinçle hepimiz çalışacağız. Seçimlere az bir süre kaldı. Bunun için kalan zamanı çalışarak geçirirsek, seçim zamanı geldiğinde insanlarımızın kararları da netleşmiş olacak. 2023 seçimlerinde Ak Parti yeni bir tarih yazacak. Çünkü biz durmadan çalışıyoruz. 20 yıldır Ak Parti olarak çalışıyoruz. Seçimden seçime gezen bir partide değiliz. İnşallah bu süreci başarı ile atlatacağız. Seçimin akşamı sonuçlar açıklandığında anlımız ak, başımız dik olacağına inancım tam. O gün gönül rahatlığı ile mutlu ve huzurlu bir şekilde vazifemizi yapmış olmanın gururunu yaşayacağız” dedi.

“AK PARTİ BALIKESİR 2023 SEÇİMLERİNE HAZIR”

Ak Parti İlçe Başkanları İstişare ve Değerlendirme toplantılarına her ay devam edeceklerini ve 2023 seçimleri hedefine emin adımlarla yürüyeceklerini kaydeden Başaran, “Ak Parti milletiyle birlikte, milletinin yanında olmaya devam edecek. Balıkesir mitingimiz şunu göstermiştir ki biz 2023 seçimlerine hazırız. İnşallah seçim günü geldiğinde tüm Türkiye ve Balıkesir’imizde sandıkları patlatacağız. Cumhurbaşkanımızı tekrar seçip, Ak Parti’mizi tekrar iktidara taşıyacağız. Bunu bizler yapacağız. Çalışarak yapıyoruz ve yapacağız. Halkımıza bire bir dokunarak, onların gönüllerini alarak şimdiye kadar nasıl yaptıysak yine aynı şekilde yapacağız. Ak teşkilatlarımız üç kademesiyle zaten sahada çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Aralık ayı sonuna kadar da yaklaşık 150 kişilik yüz yüze üye ziyaretlerimizi ve yeni üye kazanma çalışmaları ile sandık bazlı hane çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. Hem üye güncellemelerimizi yapmış, hem de yeni üyelerimizle tanışmış olacağız. Çünkü biz çok büyük bir aileyiz” dedi.

UYGUR: HEYECANIMIZ DA, MOTİVASYONUMUZ DA ÇOK YÜKSEK

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, milletle birlikte olmaya devam edeceklerini söyledi. Genel Başkan Yardımcısı Uygur, “Dün Karabük’teydim. Balıkesir’de de heyecan aynı, Karabük’te de heyecan aynı, Burdur’da da, Kütahya’da da, Denizli’de de aynı. Teşkilatlarımızdaki aynı heyecan, aynı motivasyon devam ediyor. Vatandaşlarımızın bizlere olan gönül bağı hiçbir zaman kopmadığı gibi bu süreç için de de artarak devam ediyor. Biz yeni Türkiye Yüzyılı diyoruz. Türkiye Yüzyılı’nın eşiğinde 20 yıllık birikimle, bir muktesabatla adımlarımızı atıyoruz. Geçtiğimiz 20 yıl boyunca hep ifade ediyorum, hem eser ve hizmet anlamında, hem sosyal devlet olmanın gerektirdiği düzenlemelerle, hem demokrasi hak ve özgürlükler anlamında, gerçekten çok güzel işler yaptık. Akabinde Yeni Türkiye Yüzyılı’na atım atacağız. Bu geçiş sürecinde Yerli ve Milli otomobilimiz TOGG’in banttan indirilmesi, Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi, onun akabinde dünyanın kendi alanında 5’inci Türkiye’nin ilk sırasında yer alan Yusufeli Barajı, buraya 3 bin 205 konutu da kapsayan kamu binaları ile birlikte sıfırdan bir şehir inşaa edildi.

Bunları sayarken, ifade ederken çok kolay gelebilir ama tüm bunların başarılması çok büyük ve önemli işler. Muhalefet partileri, o malum masanın etrafındakileri mavi boncuk dağıtmaktan başka bir iş yapmıyorlar. Kendi için tezatlık ifade eden bir anayasa teklifini kamuoyu ile paylaştılar. Ciddiyetten uzak, devlet yönetmekten uzak bir 6’lı masa var. Vatandaşlarımız her şeyin farkında. Karabük’te yaptığım esnaf ziyaretinde de gördüm ki vatandaşımızın bize o ilk günkü teveccühü, ilgisi, sahiplenmesi hala devam ediyor. Bunun için de teşkilatlar olarak sahada olmaya devam edeceğiz. Milletimizle birlikte olacağız. İnşallah güçlü bir şekilde 2023 seçimlerinden çıkacağız, ardından da yeni Türkiye Yüzyılına doğru emin adımlarla ilerleyeceğiz” dedi.

CANBEY: 2023 SEÇİMLERİNDEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ

2023 seçimlerinin Ak Parti lehine döndüğünü ifade eden Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Allah’ın izniyle seçim bizim lehimize döndü. Kırsalda hayvancılık yapan insanlarımız var. Hayvancılıkla ilgili son dönemde süt fiyatlarının artmış olması ve devletimizin verdiği desteklerle ciddi bir rahatlama sağladık. 2023 seçimlerine giderken teşkilat olarak gayretli bir şekilde çalışacağız. Seçimlere az bir zaman kaldı. Teşkilat olarak çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız. Biz ne yapacağımızı biliyoruz. Projelerimizi söylüyoruz. Türkiye Yüzyılını ve önümüzdeki dönemde yapacağımız hizmetleri anlatıyoruz. Ama 6’lı Masa denen yapının ne yapacağı ile ilgili ortaya koyduğu bir şey yok. Adayları belli değil, projeleri belli değil, ne yapacakları belli değil. Bir Anayasa değişikliği yapacağız diye bir şey açıkladılar. Bir sürü HDP’nin daha önce talep ettiği maddeler hazırladıkları anayasa taslağına koyulmuş. Öyle bir seçime gidiyoruz ki, bunlar basit şeyler değil. Bu ülkenin geleceğinin doğru şekilde tasarlanması, doğru bir şekilde yönetilmesi çok önemli. Cumhurbaşkanımız bu ülke için bir şans. Balıkesir olarak çok güzel bir hava yakaladık. Balıkesir’deki birlik ve beraberliği herkes görüyor. Biz bir ekibiz. Bir ekip olarak bunu geleceğe taşımak zorundayız. Bundan sonraki süreçte eğer Balıkesir’de güzel şeyler olacaksa, ekip olarak bunu başaracağız. Güzel bir uyum içerisindeyiz. Allah’ın izniyle önümüzdeki dönemde, yani 2023 seçimlerinden zaferle çıkacağımıza inanıyorum” dedi.

AVCU: 2023’DE ÇİFTE BAYRAM YAŞAYACAĞIZ İNŞALLAH

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu’da seçimlerde çifte bayram yaşayacaklarını söyledi. Avcu, “Bu seçimlerden sonra çifte bayramı yaşatmayı Rabbim nasip etsin diyorum. Gireceğimiz bu seçimler benim yaşadığım 13’üncü seçim olacak. Bu seçimlerde milletimizden Allah razı olsun bizi hiçi yere düşürmediler. Hep bizi iktidarda tuttular. İnşallah bu samimi gayretimizle bunu devam ettiririz. Bu ailenin bir ferdi olarak, bir kardeşiniz olarak bugünleri bize gösteren Rabbime şükrediyorum. Yüce milletimize daha uzun yıllar hizmet etmeyi bize nasip etsin diyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here