Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik: Balıkesir’i planlıyoruz

0
219

ÖZEL HABER – Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, genel ve yerel yönetimler olarak Balıkesir’i planlayarak gelecek yıllara iyi bir şehir bırakmak için çalıştıklarını söyledi. Çelik, “Balıkesir coğrafi yapısıyla, sanayisiyle önümüzdeki dönem Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Biz Balıkesir’i geleceğe yönelik olarak planlıyoruz” dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, yılın son gününde HABERCİ’yi ziyaret etti, HABERCİ Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Acaröz’e Balıkesir’de yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Pandeminin bitmesiyle birlikte Balıkesir ve ülke sanayisinde yükseliş yaşandığını kaydeden Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Balıkesir’in alt yapısında büyük mesafe kat ettiklerini söyledi.

“PARLAYAN YILDIZ OLACAĞIZ”

Balıkesir’in önümüzdeki dönem parlayan yıldız olacağını belirten Çelik, “Balıkesir coğrafi konumu, madenleri, ürünleri ve insan kaynağı ile hak ettiği yeri bulmuş değil. İş gücü ve istihdam eksiklikleri var. Dursunbey ve Savaştepe yollarının 3-4 aya tamamlanmasıyla birlikte Balıkesir’in ulaşım sorunu kalmayacak. Eğitim ve sağlıkta yatırımlar devam ediyor. Balıkesir’in üst yapısında yerel ve genel yönetim planlamalar yapacağız. OSB’de genişleme çalışmaları devam ediyor. Balıkesir’in değerini yatırımcılar fark etmeye başladı. Biz bir şehri yönetmekten bahsediyoruz. Ardıçtepe Barajı bitti, Hızlı Tren proje hazırlığı devam ediyor, Devlet Hastanesi ihalesi yapılıyor. Biz şehrin geleceğini inşa ediyoruz, gençlerimize iyi bir şehir bırakmak istiyoruz” dedi.

“MİLLETLE ARAMIZDAKİ GÖNÜL BAĞINI KİMSE ÇÖZEMEZ”

AK Parti’nin milletle arasında olan gönül bağını kimsenin çözemeyeceğini kaydeden Çelik, “Ak Parti milletin isteği ile kurulmuş, milletin derdine derman olmayı misyon edinmiş parti. Biz yabancı güçlerin maşası değiliz. Sermaye gruplarının taşeronu da değiliz, halkımızın hizmetkarıyız. Halkımızın sorunlarına çözüm olacak biziz o yüzden 20 yıldır iktidardayız. Milletimiz yaparsa Ak Parti yapar diyor. Bizi seçen millet ve biz milletimizin isteklerini yerine getiriyoruz. Onlar kimlerin isteklerini yerine getirmeyi düşünüyor? Biden’ın isteklerini mi yerine getirecekler? Halkımızla gönül bağımızı hiçbir zaman koparmadık. Şehrimizin ve ülkenin sorunlarına vakıfız. Önemli olan halkımızın ‘Bunlar biliyor çözüyor’ inancının devam etmesi. En doğru kararı da milletimiz verecek” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here