Ak Parti Balıkesir Milletvekili Canbey: Ayvalık’a TOKİ konutları en kısa zamanda yapılacak

0
303

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey; Ayvalık’a TOKİ yapılması noktasındaki sürecin işlediğini ve TOKİ yapılacağını söyledi.

Balıkesir için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ettiklerini kaydeden Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Ayvalık halkımıza verdiğimiz sözü tutuyoruz. İnşallah TOKİ konutlarını yapacağız ve dar gelirli vatandaşlarımız bu hizmetten istifade edecek” dedi.

Ayvalık halkının gelen yatırımlar dolayısıyla mutlu olduğunu ifade eden Milletvekili Mustafa Canbey, “Ayvalık ilçelerimizin ve şehrimizin toplu konut noktasındaki konularını görüşmek için TOKİ Başkanımız Ömer Bulut’u ziyaret ettik. Konut yapılması süreci devam ediyor. Çalışmalar hızla başlayacak ve Ayvalık’a inşallah en kısa zamanda TOKİ konutları inşa edilecek. Şimdiden Ayvalık’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

TOKİ tarafından Balıkesir’in Ayvalık’ta 500 konut ile başlayacak projede ihtiyaca göre yeni etaplar planlanarak konut sayısı artırılabilecek.

Ayvalık Devlet Hastanesi’nin bulunduğu Telemenler Mevkii’nde yaklaşık 400 dönüm arazi üzerine yapılacak konut projesinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesinde yürütülen “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut” projesi kapsamında açıklanacak konutların arasında olması bekleniyor.

Sosyal tesisler, parklar, spor ve eğitim alanlarını bünyesinde bulunduracak proje ile Ayvalık’lı vatandaşların barınma ihtiyacının yanında birçok alandan faydalanması hedefleniyor.

Canbey; “Ayvalık ve şehrimizin toplu konut noktasındaki konularını görüşmek için TOKİ Başkanımız Ömer Bulut’u ziyaret ettik. Başkanımızdan Ayvalık’a 300 konut yapılması için sözümüzü daha önce almıştık. Bu sayıyı artırarak 500 yaptık. Dışarıdan al sat için alımların önüne geçmek ve Ayvalıklı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın haklarını korumak için konut edinme şartları arasına en az 3 yıl Ayvalık’ta ikamet ediyor olması, aile bireylerinde mevcut konut tapusu bulunmaması ve toplam hane geliri aylık 10 bin liranın altında olması şartlarını eklettik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu her yıla 100 bin yeni sosyal konut hedefi kapsamında Ayvalık’a 500 konut için startı verdik. Çalışmalar hızla başlayacak ve Ayvalık’a inşallah en kısa zamanda yeni TOKİ konutları inşa edilecek. Şimdiden Ayvalık’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Doğalgaz yatırımının büyük bir hızla devam ettiğini ifade eden Milletvekili Mustafa Canbey, “Kız Meslek Lisesi binasının ihalesinin yapıldı ve tamamlandığında Kültür Sanat Merkezi’ne dönüşecek” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here