Ak Parti Balıkesir Milletvekili Canbey: Vizyon toplantısı tükenmişliğin fotoğrafı

0
91

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Vizyon diye yabancı insanları milletin önüne sunmak, siyaseten tükenmişliğin, CHP’deki acziyetin ve kadrosuzluğun fotoğrafıdır” dedi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, mecliste düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması’nı eleştirdi.

CHP’nin milletin değerlerinden uzak olduğunu bir kez daha gösterdiğini kaydeden Canbey, “CHP’nin çareyi yurt dışında aradığını da görmüş olduk. Koca CHP’de adam mı kalmadı da ithal danışman bulma ihtiyacı duydular?” dedi.

Türkiye’nin benzer senaryoları daha önce de gördüğünü hatırlatan Canbey, bu konuda acı bedeller de ödendiğini, ancak CHP’nin bu durumdan ders almadığını öne sürdü.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olan ABD’li ekonomist Jeremy Rifkin’in yerli ve milli olduğu yönündeki açıklamasını anımsatan Canbey, şunları söyledi: “Ülkeyi sözde kurtaracak olan danışman kalkıp toplantıya gelme tenezzülünde bile bulunmadı. Bir de CHP’nin önde gelenleri bu adam için yerli ve millidir dediler, şaka gibi. ABD’li bir siyasetçi Gürsel Tekin için yerli ve millidir dese, hangi ülke için çalışacağını kastetmiş olur acaba? Vizyon diye yabancı insanları milletin önüne sunmak, siyaseten tükenmişliğin, CHP’deki acziyetin ve kadrosuzluğun fotoğrafıdır.” Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here